Děti kreslily podobu města

Výtvarnou soutěž pro děti a mládež s názvem Jak vzniká město aneb O podobě města České Budějovice v době založenívyhlásil v loňském září odbor památkové péče magistrátu společně s Národním památkovým ústavem jako předzvěst letošního významného výročí.

Soutěžilo se do konce roku 2014, a to ve třech věkových kategoriích, od dětí v mateřských školách až po středoškoláky. „Zdá se, že téma 750 let od založení našeho města děti zaujalo. Sešlo se nám tady totiž více než dvě stě prací. Od výkresů, koláží, leporel přes modely až k literárním příspěvkům od jednotlivců i kolektivů. Hodnotící komise tak bude mít nesnadný úkol, protože musí rozhodnout, kdo se stane ve své kategorii výhercem. Ti nejúspěšnější pak obdrží celoroční rodinnou vstupenku do jihočeských památkových objektů, vítězný kolektiv získá skupinovou vstupenku do jednoho vybraného objektu a drobnou věcnou cenu,“ říká primátor Jiří Svoboda.

Výtvarné práce budou v průběhu roku k vidění ve výstavních prostorách Národního památkového ústavu na Senovážném náměstí. „K slavnostnímu předání cen pozveme všechny výherce do obřadní síně radnice, což bude 11. března,“ dodává primátor.

Výsledky soutěže a další podrobnosti.

Publikováno od 28.1.2015