Rekonstrukce - Masné krámy 2007

Masné krámy, jedna z dominant jihočeské metropole, legendární českobudějovická pivnice, přivítají po rekonstrukci první návštěvníky pravděpodobně letos v prosinci.

Lidé se mohou těšit nejen na moderní interiér, ale i na chutné pasterované pivo čepované přímo z tanků.

„Práce na Masných krámech probíhají přesně podle získaných stavebních povolení. I když se v průběhu rekonstrukce objevily komplikace, například v konstrukci, operativně je řešíme a co nejdříve bychom chtěli upřesnit termín otevření. Rádi bychom ale chtěli první zákazníky pozvat někdy v období kolem Mikuláše,“ sdělil při kontrolním dnu v areálu Masných krámů náměstek českobudějovického primátora František Jelen a zdůraznil, že i přes dílčí problémy zůstává rozpočet rekonstrukce ve výši 15 miliónů korun bez DPH.

Ráz pivnice zůstane zachovaný, i když dojde k určitým zásadním změnám. Moderní bude hlavně interiér pivnice. „Například kuchyně bude postavená na úkor čtyř kójí historického objektu. Štamgasti ale svoji restauraci poznají, protože ty typické kóje zůstávají zachované, stejně jako historický prostor. Interiér však půjde s dobou a bude modernější,“ vysvětlil Pavel Veselý z ateliéru EIS, který měl na starosti architektonickou část řešení Masných krámů.

Investorem je město České Budějovice, které však není jediným vlastníkem. Majitelé zbylých prostor proto budou investici v nadcházejících letech městu splácet, a to přesně podle výše podílu na majetku. Nájemcem bude společnost Budějovický Budvar, která tu bude čepovat pivo velmi moderní technologií, která slibuje kvalitu zlatavého moku. Pivo zákazník nedostane natočené ze sudu, ale přímo z tanku. Jednat se tak bude o nepasterizované, neupravované pivo. „Tento způsob zcela určitě přispěje k oblibě našeho výrobku, neboť výhody čerstvého piva jsou neoddiskutovatelné.

Ve středu 5.12.2007 budou ve 14.00 hodin slavnostně otevřeny MASNÉ KRÁMY

Naposledy upravil: Ivan Minařík (MinarikI(zavináč)c-budejovice(tečka)cz)
Naposledy upraveno: 28.11.2007