Stavba propojení okruhů

Na této stránce si můžete prohlédnout stav výstavby nové silnice v Českých Budějovicích v květnu 2010. Tzv. propojení okruhů je de facto prodloužením silnice I/34 vedoucí od Třeboně z Okružní ulice (která tvoří vnější městský okruh) do Nádražní ulice (která tvoří vnitřní dopravní okruh) v prostoru křižovatky s Jírovcovou.

Investorem stavby za více než 700 milionů korun je státní podnik Ředitelství silnic a dálnic ČR, na jehož stránkách si můžete prohlédnout informační list věnovaný této stavbě (neznámá velikost)Obsah se otevírá do nového okna. Město se však na stavbě také podílí, a to 28 miliony korun. Dalších 82 miliony korun investuje do doprovodných staveb.

Auta budou moci vyjet na propojení okruhů už v říjnu 2010, poté se budou dělat dokončovací práce. Definitivně bude stavba hotová v březnu 2011.

Nová silnice odlehčí Pražské a Rudolfovské ulice, mj. na ní vznikne nový podjezd pod kolejištěm. Stavba bude pro město důležitá především v nejbližší době, kdy se ve městě bude modernizovat železnice v rámci výstavby IV. železničního koridoru a bude nutné kvůli tomu uzavírat viadukty. Propojení okruhů tak vytvoří novou objízdnou trasu.  

Autorem fotografií je zaměstnanec magistrátu města Ivan Minařík.

Celkový pohled od Nádražní k Okružní
Celkový pohled od Nádražní k Okružní
Křižovatka s Nádražní, podjezd pod tratí
Křižovatka s Nádražní, podjezd pod tratí
Křižovatka Nádražní-Jírovcova-propojení okruhů
Křižovatka Nádražní-Jírovcova-propojení okruhů
Pohled od severovýchodu
Pohled od severovýchodu
Naposledy upravil: Minařík Ivan (MinarikI(zavináč)c-budejovice(tečka)cz)
Naposledy upraveno: 22.9.2010