Zdravotnictví

Statutární město České Budějovice nezřizuje žádná zdravotnická zařízení. V Českých Budějovicích však sídlí nejdůležitější a největší zařízení poskytující zdravotní péči v Jihočeském kraji.

V prvé řadě to je Nemocnice České Budějovice, a.s.Obsah se otevírá do nového okna, zřizovaná Jihočeským krajem. Tel.: 387 871 111

První pomoc zajišťuje na území Českých Budějovic Zdravotnická záchranná služba Jihočeského krajeObsah se otevírá do nového okna, tel. 155. Budějovické středisko záchranné služby zároveň provozuje jedinou protialkoholní záchytnou staniciObsah se otevírá do nového okna v regionu.

Seznam pohotovostí (lékařská služba první pomoci) včetně kontaktů a ordinačních hodin najdete na stránkách www.prvnipomoc.czObsah se otevírá do nového okna.

Ve městě se nalézá několik poliklinik se širokou nabídkou zdravotnických služeb a specializovaných klinik:


Ve městě též sídlí Krajská hygienická staniceObsah se otevírá do nového okna nebo Zdravotní ústavObsah se otevírá do nového okna, jehož součástí jsou různé zdravotní poradny, specializovaná pracoviště poskytující odborné služby (rozbory, měření) a také očkovací centrum.

Českobudějovické lékárny si můžete najít podle vlastních potřeb ve vyhledávači České lékárnické komoryObsah se otevírá do nového okna.

Seznam zubních lékařů zase naleznete na stránkách České stomatologické komoryObsah se otevírá do nového okna.