Prasklý vodovod zavřel dvě školská zařízení

Arktické počasí posledních dnů poškozuje vodoměry, hlavní vodovodní řady i přípojky. Jen v Českých Budějovicích evidovala společnost ČEVAK v pondělí ráno sedm poruch na hlavních vodovodních řadech. Největší byla v ulici Oskara Nedbala, kde došlo k havárii hlavního vodovodního řadu o průměru 300 mm. „Jednalo se o litinové potrubí a na vině byly s největší pravděpodobností mrazy,“ uvedla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Bez vody tak byla i Základní škola Oskara Nedbala a Mateřská škola Jana Opletala. Některé děti ze školky si rodiče odvezli domů, zhruba dvacítka předškoláků strávila dopoledne v MŠ Větrná, kde také dostali oběd. 

Rodiče žáků z prvních až třetích tříd ZŠ O. Nedbala byli o události spraveni telefonicky, starší děti šly domů samostatně. Školy o situaci informovaly prostřednictvím rozhlasu a na svých webových stránkách.

Hned ráno začali pracovníci ČEVAKu s opravou prasklého potrubí, kterou úspěšně dokončili během odpoledne. Úternímu návratu žáků do lavic a dětí do školky tak nic nebrání.

Naposledy upravil: Bosák Michal (BosakM(zavináč)c-budejovice(tečka)cz)
Naposledy upraveno: 13.2.2012