Někdy je těžké najít si práci a navíc takovou, která by vás bavila. Ale možná už děláte něco, čím byste se mohla živit – hlídáte děti kamarádce, opravujete oděvy, překládáte, vedete rodinné finance, vaříte a pečete pro širokou rodinu. Napadlo vás někdy, že byste mohla tyhle dovednosti využít v podnikání? Je to dobrá alternativa. Sama pro sebe, bez šéfa, bez „klienta“, pracovní doba, kterou si sama určíte. Ale možná nevíte jak na to, máte spoustu otázek týkajících se potřebných povolení, daní, účetnictví atd.

Organizace pro pomoc uprchlíkům pro Vás připravila bezplatný kurz Základy podnikání (89,7 kB)Obsah se otevírá do nového okna, kde se dozvíte, jak svůj nápad zpracovat. Dozvíte se spoustu užitečných informací. Naučíte se, jak začít s minimem, jakou strategii zvolit, abyste měla úspěch, vytvoříte si svůj podnikatelský plán, ale i webové stránky, seznámíte se s lidmi, kteří už úspěšně podnikají.

A navíc ani po kurzu nebudete na podnikání sama. Po dobu šesti měsíců vám bude k dispozici pracovník Organizace pro pomoc uprchlíkům, který vám bude pomáhat s praktickou realizací podnikatelského záměru. Bude s vámi navštěvovat potřebné úřady, pomůže s potřebnými dokumenty a bude vaším pomocníkem při cestě za podnikáním.

Pokud jste cizinka registrovaná na úřadu práce, jste na mateřské dovolené nebo je vám více než 50 let, neváhejte a zapojte se do projektu! Účast je zdarma a určitě Vás obohatí, a bude prvním krokem k realizaci vašich snů a plánů. Jízdné na kurz vám proplatíme, a pokud máte malé děti, zajistíme i hlídání.

Máte o účast zájem? Chtěla byste se přihlásit, nebo potřebujete další informace? Obraťte se na naše pracovníky!

Bc. Barbora Zelenková
Organizace pro pomoc uprchlíkům
Žižkova 1
České Budějovice
barbora(tečka)zelenkova(zavináč)opu(tečka)cz
tel.: 387 747 281, 389 007 281, 608 802 633