Léto ve městě

Červen

1.6.

14.00 – 19.00

Sokolský ostrov – Na Divokém západě – odpoledne pro děti a dospělé – pořádá statutární město České Budějovice   

1.6.

16.30

Sokolský ostrov – Otvírání studánek – hudební pohádkapořádá Kulturně vzdělávací centrum Pansofie o.p.s.

2.6.

10.00 – 15.00

Výstaviště České Budějovice – Dětský den na Výstavištipořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

4.6.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Ludwig Ruckdeschel(Německo) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše 

5. – 7.6.

10.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Tvůrčí dílny – předvádění lidových řemesel – pořádá Agentura M-ARS   

6.6.

17.00 – 20.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Staročeské kuchyně – podávání pokrmů, posezení na „Dvorku“ s lidovou hudbou Dudlajdou – pořádá Agentura M-ARS   

6.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Rozmarný duch – Noel Coward pořádá Metropol s.r.o. 

6.6. a 7.6.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – E. H. Grieg: Z časů Holbergových (svita), P. I. Čajkovskij: Koncert pro housle a orchestr D dur, F.Mendelssohn-Bartholdy – Symfonie č. 3 a moll „Skotská“ – účinkují Jihočeská komorní filharmonie, sólista V. Hudeček (housle), dirigent S. Vavřínek

7.6.

17.00

Piaristické náměstí – Koncert Dechového orchestru ZUŠ Piaristické náměstí pořádá ZUŠ Piaristické náměstí 

7.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – CLAWED FOREHEAD – The Apocalyptica revival

8. – 9.6.

Výstaviště České Budějovice – Slavnosti piva, Antonínský jarmark – 11. ročník prezentace pivovarů s doprovodným programem – pořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

8.6.

17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Koncert švýcarského pěveckého smíšeného sboru WALDpořádá Agentura M-ARS   

9.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – …a bude hůř – promítání filmu na motivy kultovní undergroundové literatury

10. – 12.6.

20.15 – 21.30

křížová chodba Dominikánského kláštera – Piaristické náměstí – Na dvanácti strunách – festival kytarových duet - pořádá agentura Belidis 

11.6.

19.00

Malá scéna DK Metropol – Římské noci – F. D´. Alessandropořádá Metropol s.r.o.   

12. – 14.6.

10.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Tvůrčí dílny – předvádění lidových řemesel – pořádá Agentura M-ARS     

12.6.

19.00

Malá scéna DK Metropol – Večer s Arnoštem Lustigem pořádá Metropol s.r.o.   

12.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Co v detektivce nebylo – Arthur Watkyn –komedie s detektivní zápletkou – pořádá Metropol s.r.o. 

12.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – JAZZ EFTERRAT – jazzoví kouzelníci  z Prahy

13.6.

19.00

Malá scéna DK Metropol – Případ klaunova omšelého kabátu – pořádá Metropol s.r.o.   

13.6.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – „Na návštěvě u Nezmarů“ – NEZMAŘIpořádá Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

14.6.

17.00

Piaristické náměstí – Koncert Dechového orchestru ZUŠ Piaristické náměstí pořádá ZUŠ Piaristické náměstí 

14.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Štěpán Kojan – frontman skupiny KEKS v akustickém recitálu

16.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – THE DOORS revival – hudební fragmenty slavné rockové skupiny

19.6.

20.00

Železná panna – Kytarové ozvěny – koncert studentů ZUŠ a konzervatoře v Českých Budějovicích – pořádá Agentura Minerva 

19.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – FOLHINA BAND – etno/jazz v podání Zdeňka Spáleného a spol.

20.6.

17.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Hudební podvečer s posluchači českobudějovické konzervatoře

20.6. a 21.6.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – P. Eben: Pražské nokturno, S. Mercadante: Koncert pro flétnu a orchestr e moll, F. Schubert: Symfonie č. 3 – účinkují Jihočeská komorní filharmonie, sólista H. Trawöger –Rakousko (flétna), dirigent Konrad von Abel – Německo

21.6.

17.00

Piaristické náměstí – Koncert Dechového orchestru ZUŠ Piaristické náměstí pořádá ZUŠ Piaristické náměstí   

21.6.

19.00

 Letní scéna KD Slavie – Koncert Velikého ZUŠ bandu – pořádá Marty´s Club 

22.6.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – VISION NOIR – rakouský taneční elektro pop

22.6.

18.00 a 21.00

slepé rameno Malše – Svatojánská slavnost – bájné příběhy, hudba, ohně, od 18.00 hod. akce pro rodiče s dětmi – pořádá Bazilika o.p.s.

25.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Záskok – Divadlo Járy Cimrmana – pořádá Metropol s.r.o. 

26.6.

19.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Sextánky“– divadelní představení spolku ŽAS – pořádá Agentura M-ARS     

26.6.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Malá čarodějnice – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla   

27.6.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Dixie Band-Metroklub – hudební podvečer – pořádá Agentura M-ARS     

27.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Hospoda na mýtince – Divadlo Járy Cimrmana – pořádá Metropol s.r.o. 

27.6.

21.30

náměstí Přemysla Otakara II. – Kašpar Rek – monumentální představení Divadla Kvelb jako zahájení Mezinárodního festivalu pouličních divadel Svatý P.R.D. – pořádá statutární město České Budějovice a Divadlo Kvelb   

28.6.

10.00 – 22.00

náměstí Přemysla Otakara II. a nádvoří radnice – Svatý P.R.D. – Mezinárodní festival pouličních divadelpořádá statutární město České Budějovice a Divadlo Kvelb     

28.6.

11.00 – 18.00

nádvoří radnice – Svatý P.R.D. – Mezinárodní festival pouličních divadel – Žonglérská dílna Vojty Vrtka – pro všechny, kdo se chtějí naučit žonglovat –pořádá statutární město České Budějovice a Divadlo Kvelb 

29.6.

16.30

Sokolský ostrov – O Šípkové Růžence – hudební romantická pohádka – pořádá Kulturně vzdělávací centrum Pansofie o.p.s.

30.6.

20.00 – 21.00

náměstí Přemysla Otakara II. – Souboj dvou měst (Č. Budějovice + Tábor) –  pořádá Česká televize   

30.6.

22.00

ústí slepého ramene Malše – Múzy na vodě – vícežánrový festivalCarmina Burana – balet Jihočeského divadla – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o. 

Červenec

1.7.

21.30

ústí slepého ramene Malše – Múzy na vodě – vícežánrový festivalLabutí jezero – balet Jihočeského divadla – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.   

2.7.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Hana Bartošová (Česko) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

2.7.

21.30

ústí slepého ramene Malše – Múzy na vodě – vícežánrový festivalTřeboňský lázeňský orchestr – Straussovy melodie – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.   

3.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jak na draky – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla   

3.7.

20.00

Železná panna – Barokní kytara v gotické věži – koncert klasické hudby –pořádá Agentura Minerva   

3.7.

21.30

ústí slepého ramene Malše – Múzy na vodě – vícežánrový festivalOrchestr Shafers Riffers – jazzový večer – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.

4.7.

17.00-19.00

náměstí Přemysla Otakara II. Stříbrný hlas – Mezinárodní festival pěveckých souborů dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

4.7.

21.30

ústí slepého ramene Malše – Múzy na vodě – vícežánrový festivalJihočeská komorní filharmonie a J. Stivín hrají díla starých mistrů pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeská komorní filharmonie, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.  

5.7.

18.00

katedrála sv. Mikuláše – Univerzitní pěvecký sbor z USA – pořádá Triartmanagement Praha   

7. – 10.7.

cca 21.45

náměstí Přemysla Otakara II. – Kinematograf bratří Čadíků 

8.7.

10.00

Letní scéna KD Slavie – Koncerty na letní scéně – jazZika spol. pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a.s. 

9. – 14.7.

8.00 – 16.00

Dům dětí a mládeže – Letní příměstský tábor

9.7.

19.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Jazzový podvečer – účinkuje jazZÍKAspol – pořádá Agentura M-ARS   

11.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Syndibád – účinkuje Divadlo Studna – pořádá Bazilika o.p.s. 

11.7.

21.00

c.k. Solnice – Two dollar bash – bluegrass – acoustic blues – pořádá Bazilika o.p.s.   

12.7.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Létající koberec – etno tance, šamanské bubny, alikvótní zpěvy

13.7.

19.30

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Koncert účastníků mezinárodních klavírních kurzů

13.7.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Bluesweisser  –bluesový koncertpořádá statutární město České Budějovice   

13.7.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Slobodná Európa – legendární punková skupina z Bratislavy

14.7.

15.00 – 22.00

náměstí Přemysla Otakara II. – Bohemia Jazz Fest – hudební festival – pořádá statutární město České Budějovice a Bohemia JazzFest o.p.s.  

15.7.

10.00

Letní scéna KD Slavie – Koncerty na letní scéně – Rozhlasový swingový orchestr pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a.s. 

16.7.

18.30

katedrála sv. Mikuláše – Dívčí hudební sbor z Anglie – pořádá The Prague Koncert Co.   

17.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Malá čarodějnice – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

17.7.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Ohňová show – orientální tance – pořádá Agentura M-ARS   

18.7.

17.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Česká pohádka – Mezinárodní dětský hudební festival (vystoupení divadelní, cirkusové, taneční)– pořádá JS Group s.r.o. 

18.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Tančíček „Adušiadáši“ – účinkuje Divadlo Kufr – pohybově žonglérská klauniáda – pořádá Bazilika o.p.s. 

18.7.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Tara Fuki – snová poetika v hudbě i textech nevšedního violoncellového dua  – pořádá Bazilika o.p.s.   

19.7.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Pavel Dobeš – pořádá Agentura Minerva   

19.7.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Sestry Steinovy – nekonvenční zpěvačky a hráčky na akustickou kytaru

20.7.

19.30

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Koncerty účastníků mezinárodních klavírních kurzů

20.7.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – RED ELVISES – rock´n´roll ze Sibiře

23.7.

18.00 a 20.00

náměstí Přemysla Otakara II – Afrika tančí – vystoupení taneční a hudební černošské skupiny IYASA – pořádá statutární město České Budějovice 

24.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Pohádky z Fimfára  – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

25.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Čarostřed a černá paní – DS Fr. Kreuzmanna – pořádá Bazilika o.p.s.   

26.7.

18.00

 nádvoří radnice – Radniční léto – Čaroděj a pyšná princezna – účinkuje Téměř divadelní společnost 

26.7.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Black and West Cork Allstars – irské písně – pořádá Bazilika o.p.s. 

26.7.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – THE CHANCERS – pražská ska kapela v čele s frontmanem Simonem Ruffskankem (Anglie)

27.7.

17.00-19.00

náměstí Přemysla Otakara II. Zámecká metamorfóza – Mezinárodní festival tvůrčích skupin dětí a mládeže (moderní a klasické tance) – pořádá JS Group s.r.o.   

27.7.

19.30

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Koncerty účastníků mezinárodních klavírních kurzů

28.7.

17.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Michal pro děti – pořad pro děti  s Michalem Nesvadbou – pořádá Umělecká agentura K.A.P.   

29.7.

10.00

Letní scéna KD Slavie – Koncerty na letní scéně – Prima Quintett pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a.s. 

31.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Kašpárek v rohlíku – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

Srpen

1.8.

14.00

c.k. Solnice, Sokolský ostrov – Keltský festival Lugnasad – hudba, divadla, řemesla – pořádá Bazilika o.p.s. 

1.8.

16.00

Sokolský ostrov – Kabinet létajících úžasností – vystoupení kejklíře Vojty  Vrtka – pořádá Bazilika o.p.s. 

1.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Nezmařipořádá Agentura Minerva 

2.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – SON CALIENTE – žhavé rytmy z Kuby

3.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – NIRVANA revival & JOE SATRIANI revival – covery známých rockových skupin

6.8.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Patrick Salmon(Francie) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše 

7.8.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Literární večer – autorská tvorba Jiřího Janáčka – pořádá Agentura M-ARS   

7.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Věra Klásková (irské balady)pořádá Agentura Minerva 

8.8.

17.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Duha – Mezinárodní folklorní festival dětí a mládeže (lidové tance a zpěv) – pořádá JS Group s.r.o. 

8.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Dlouhý, široký a bystrozraký – účinkuje Studio dell´arte – pořádá Bazilika o.p.s. 

8.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Blues session – bývalá kapela P. Kalandry – pořádá Bazilika o.p.s.   

9.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Bajaja – Teátr Víti Marčíka 

9.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Švihadlo – oblíbená reggae skupina

12.8.

19.30

Dominikánský klášter – Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Č. Krumlov 2007 – účinkují M. Novenko (varhany), J. Sadílek (trubka) – pořádá AUVIEX Praha s. r. o.

14.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jak do Mastné Lhoty přišel čert – účinkuje Téměř divadelní společnost 

14.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – KOA – latinsko-americké rytmy

15.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – O Sněhurce – účinkuje Malé divadélko z Prahy – pořádá Bazilika o.p.s. 

15.8.

 

16.8

21.00

 

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – The Hogs a Václav Koubek – irský folk, tradicionaly, keltská hudba pořádá Bazilika o.p.s. 

nádvoří radnice - Soulpower - jazzový koncert,  live power music band

17.8.

20.00

Dominikánský klášter – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Zahajovací koncert – účinkuje Český filharmonický sbor a čeští komorní sólisté, dirigent P. Fiala - pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

19.8.

10.00

Letní scéna KD Slavie – Koncerty na letní scéně – Malá kapela pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a.s. 

21.8.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Collegium Českých filharmoniků – účinkují J. Boušková (harfa), J. Pospíchal (housle) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

21.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Žalman a spol. pořádá Agentura Minerva

22.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – O Palečkovi – účinkuje Divadlo LUK – pořádá Bazilika o.p.s.    

22.8.

19.30

katedrála sv. Mikuláše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Duchovní koncert, účinkují L. Horvat-Dunjko (Chorvatsko), P. Mašić (Chorvatsko) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

22.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Yellow sisters – vystoupí zvukové iluzionistky – pořádá Bazilika o.p.s.     

23. – 28.8.

 

Výstaviště České Budějovice – Země živitelka – 34. ročník mezinárodní výstavy – pořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

23.8.

17.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Svátek času – Mezinárodní festival estrádních umělců dětí a mládeže (moderní představení, hudba a tanec) – pořádá JS Group s.r.o.   

23.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Líný Mates a obrův učeň – účinkuje Téměř divadelní společnost   

23.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – GEORGE & BEATOVENS – živě hity 60. let

24.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Band Petry Börnerové koncert, pořádá statutární město České Budějovice 

24.8.

20.00

klášterní zahrada pod Bílou věží – Podgorec (folklorní soubor z Chorvatska) – pořádá Agentura Minerva 

26.8.

10.00

Letní scéna KD Slavie – Koncerty na letní scéně – Metroklub pořádají Městské kulturní domy Č. Budějovice, a.s. 

28.8.

19.30

 

dominikánský klášter – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Varhanní koncert – účinkují P. Dostál-Berg (tromba soprana), Ch. von Blohn (varhany) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

29.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – KARROMATO – dřevěný cirkus – mezinárodní loutkové divadlo– pořádá Bazilika o.p.s.     

29.8.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Slavnostní koncert, účinkuje Jihočeská komorní filharmonie, dirigent L. Svárovský –

pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

29.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Senegal meets – afriční hudebníci a tanečníci pořádá Bazilika o.p.s.     

29.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – DAVOVÁ PSYCHÓZA – slovenská post punková hvězda

30.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – O Kačence a nebojácném synkovi – účinkuje Téměř divadelní společnost 

30.8.

19.30

Jihočeské muzeum v Č.B., barokní sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Flétnové trio – účinkují J. Machat (flétna), A. Grillová (klavír), O. Štajnochr (kontrabas) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

30.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – IVÁN GUTIÉRREZ & MADERA – kolumbijský zpěvák a kytarista s doprovodnou kapelou

31.8.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – ST. JOHNNY & SOUTHERN TWO – blues rock

Září

1.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – SMUTNÝ KAREL – psychedelický rockový výlet do 60. let

4.9.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Kašpárek v rohlíku – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla   

4.9.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Shellou Band – koncert skupiny– pořádá Agentura M-ARS     

4.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Klavírní recitál, účinkuje P. Kašpar (klavír) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

5.9.

19.30

DK Metropol, divadelní sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Symfonický orchestr FOK – účinkuje M. Hayashi (Japonsko), dirigent O. Kukal – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

5.9.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Hradišťan s Jiřím Pavlicou pořádá Agentura Minerva 

6.9.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Když zatejká, Město masek, Strašidlo Cantervillské – pásmo představení pro děti od 8 let, účinkuje DS Lannovka   

6.9.

19.30

Jihočeské muzeum v Č.B., barokní sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Komorní duo – účinkují J. Panochová (klavír), J. Panocha (housle) –

pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

6.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – PSÍ VOJÁCI – Filip Topol a spol. v dekadentních náladách

7.9.

Putování s vnukem Jaroslava Haška po českobudějovických pivnicích –  pořádá občanské sdružení Pohádkové království

8.9.

10.00 – 18.00

Vyvrcholení Švejkových víkendů v jižních Čechách – 10.00 hod. průvod s eskortou Švejka z českobudějovického nádraží, 14.00 hod. malba největšího obrazu Švejka na světě na náměstí Přemysla Otakara II – pořádá občanské sdružení Pohádkové království

8.9.

19.00

DK Metropol, Velký sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Operní galakoncert k poctě Emy Destinnové – účinkují T. Lisnic (soprán), J. J. Lopera (tenor), Státní filharmonie Brno, L. Svárovský (dirigent) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

8.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – ŠANOV 1 – punková klasika

12.9.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Koncert pěveckého sboru Canzonetta pořádá Agentura M-ARS   

13.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – „Na návštěvě u Nezmarů“ – IVO JAHELKApořádá Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

14.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – POTRUBÍ – oblastní Mňága a Žďorp, křest nového alba

15.9.

Dny evropského dědictví – zpřístupnění vybraných památek ve městě – pořádá statutární město České Budějovice   

15.9.

9.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) –  předvádění lidových řemesel, vystoupení lidových a folklórních souborů – pořádá Agentura M-ARS   

17.9.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Večer pod lampou – poezie v podání I. M. Jirouse-Magora s písničkářkou D. Vokatou – pořádá Agentura M-ARS   

17.9.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Juan de la Rubia(Španělsko) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

18. – 20.9.

Výstaviště České Budějovice – Vzdělání a řemeslo – 13. ročník celostátní prezentace školství všech úrovní – pořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

19.9.

17.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Hudební podvečer s posluchači českobudějovické konzervatoře

19.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – G. Rosini: Vilém Tell, E. H. Grieg – Koncert pro klavír a moll, R. Schumann: Symfonie č. 3 „Rýnská“ – účinkují Jihočeská komorní filharmonie, sólista M. Kasík (klavír), dirigent S. Vavřínek

20.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – G. Rosini: Vilém Tell, E. H. Grieg – Koncert pro klavír a moll, R. Schumann: Symfonie č. 3 „Rýnská“ – účinkují Jihočeská komorní filharmonie, sólista M. Kasík (klavír), dirigent S. Vavřínek

22.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – MRTVEJ BROUK – jeden z revivalů THE BEATLES revival

25.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jazzový večer – JAKUB ŠAFR a jeho orchestr Shaffer ´s Riffers, zpěv P. Ernyeiová

25.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – DANIEL VÁCZI TRIO – jazz (Maďarsko)

27.9.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Večer italského baroka – účinkují Jihočeská komorní filharmonie, sólisté: E. Keglerová (cembalo), J. Braná (flétna), dirigent B. Novotný

28.9.

16.30

Sokolský ostrov – Tři zlaté vlasy děda Vševěda – Svatováclavské divadlo pro děti – pořádá Kulturně vzdělávací centrum Pansofie o.p.s.

28.9.

18.00

Husův sbor, Palackého náměstí – Koncert Smyčcového orchestru z Českého Krumlovapořádá Náboženská obec CČSH   

28.9.

21.00

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – KHOIBA – elektro pop

 Výstavy

do 19.6.

radniční výstavní síň – Člověk – výtvarné práce žáků ZŠ Dukelská

do 21.6.

Dům umění – Emmanuel (Francie) – skleněné nástěnné objekty

do 8.7.

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Bernard Reder – sochy, kresby, dřevoryty, Tibor Honty – fotografie, Jan Moravec – grafika

do 2.9.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Bohumil Hajn – keramik

do 2.9.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Nový Zéland – poslední ráj

do 9.9.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Předválečnou Šumavou – výstava historických  fotografií

1.6. – 7.9.

Galerie Watzko – Jiří Stejskal – obrazy 

červen - září

Rabenštejnská věž – Výstava replik historických zbraní, brnění a erbů

4.6. – 30.6.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – Jihočeské asociace – Jaroslav Filip – fotografie, Václav Boukal – knižní ilustrace, obrazy, Jihočeská zákoutí - Rudolf Pischek – fotografie

4.6. – 17.6.

4.6. v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Výstava lidových řemesel – členů Arsklubu (podmalby na sklo, řezbářské práce, paličkované obrazy) – pořádá Agentura M-ARS     

12.6. – 31.10.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Peking - Paříž – po stopách legendárního automobilového závodu z roku 1907 s Petrem Hošťálkem

13.6. – 30.6.

12.6. v 18.00

vernisáž

Komorní galerie u Schelů – Barbara Issa Wagner – obrazy 

19.6. – 22.6.

18.6. v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Výstava fotografiií – žáků ZUŠ Otakarova ul. – pořádá Agentura M-ARS     

25.6. – 16.7.

radniční výstavní síň – Fotografie ze života romských dětí   

27.6. – 9.8.

26.6. v 18.00

vernisáž

Dům umění – Jan Van Der Ploeg  (Nizozemí) – nástěnné malby

červenec - srpen

c. k. Solnice – Jela tudy koněspřežka – historicko-technická výstava o dobrodružství vynalézání – pořádá Bazilika o.p.s. 

červenec - srpen

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – České Budějovice netradičně -

fotografie Radomíra Postla

10.7. – 27.7.

9.7. v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Živly – výstava obrazů K. Příhody a fotografie M. Bindera – pořádá Agentura M-ARS   

12.7. – 9.9.

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Socha 3 (Bebarová, Hošek, Immrová, Kobr, Kovařík, Lipavský, Malá, Míšek, Resolová, Stibral)

14.7. – 18.8.

13.7. v 18.00

vernisáž

Komorní galerie u Schelů – Letní výstava – ve spolupráci s výtvarníky a fotografy o.s. Hortensia 

20.7. – 11.8.

radniční výstavní síň – Pavel Werner – skleněné plastiky 

31.7. –31.8.

30.7. v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Martina Petrusová – výstava obrazů – pořádá Agentura M-ARS   

15.8. – 1.9.

radniční výstavní síň – Josef Synek – obrazy

16.8. – 16.9.

15.8. v 18.00

vernisáž

Dům umění – Miloš Šejn – obrazy a instalace

17.8 – 7.9.

16.8. v 17.00

vernisáž

Galerie Procházka - Celebrity a.s. Vladimír Brunton – portrétní fotografie výtvarné osobnosti – pořádá Trans Ars Procházka a spol.

25.8. – 22.9.

24.8. v 18.00

vernisáž

Komorní galerie u Schelů – Budějovické mosty – výstava ke Dnům evropského dědictví připravená s autory J. Schinkem a M. Binderem 

3.9. – 31.10.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Kamenosochání“ – IV. ročník výstavy prací handicapovaných tvůrců – pořádá Agentura M-ARS   

4.9. – 23.9.

3.9. v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Výstava fotografií Jaroslava Sýbka pořádá Agentura M-ARS     

3.9. – 30.9.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – Pavel Tomek fotografie

6.9. – 30.9.

radniční výstavní síň – Historická krajina jižních Čech    

12.9. – 28.10.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Jihočeská krajina – z tvorby akademického malíře Jiřího Stejskala

13.9. – 28.10.

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Antonín Málek – retrospektiva

20.9. – 21.10.

19.9. v 18.00

vernisáž

Dům umění – Alena Šrámková – architektura

22.9. – 19.10.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Intersalon AJV 2007 – 11. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky výtvarného umění dneška

25.9. – 5.10.

24.9.v 17.00

vernisáž

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – ROMA – výstava fotografií J. Martínka– pořádá Agentura M-ARS     

Tištěná podoba kultruního progrmu je k dispozici na radnici na turistickém informačním centru - náměstí Přemysla Otakara II. České Budějovice tel. 386 801 413