Léto ve městě

Kulturní program ve městě České Budějovice

Červen

1.6.

14.00 – 18.00

Sokolský ostrov – Dětský den – Pohoda na ostrově – odpoledne pro děti a dospělé – pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice 

1.6.

18.00

DK Metropol, divadelní sál – Taneční večer ZUŠ B. Jeremiáše –  pořádá ZUŠ B. Jeremiáše

2.6.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Burkhard Ascherl(Německo) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

2.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Moliére: Zdravý nemocný – účinkuje Studio Dva, hrají: K. Roden, E. Janoušková, J. Krausová aj. –  pořádá Metropol s.r.o. 

3. – 6.6.

10.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Tvůrčí dílny – předvádění tradičních lidových řemesel s kulturně doprovodným programem – pořádá Arsklub, o.s.    

3.6.

19.00

Galerie Pod kamennou žábou – Ozvěny Anifestu – projekce animovaných filmů – pořádá Kyvadlo, o.s.   

4.6.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Staročeská kuchyně – dle receptur našich prababiček a posezení s lidovou hudbou Dudlajda – pořádá Agentura M-ARS   

4.6.

18.00

DK Metropol, divadelní sál – Hurá na prázdniny – DPS Jitřenka – pořádá Metropol s.r.o.   

6.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Delilah, C, Uncore – alternativ/emo-rock

7.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Witoraz, Warhawk – heavy-metal

8. – 25.6.

20.15 – 21.30

 

křížová chodba Dominikánského kláštera – Piaristické náměstí – Na dvanácti strunách – festival kytarových duet – pořádá Agentura Belidis a Kytarové duo P. Steffal & E.Kümmel   

10. – 13.6.

10.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Tvůrčí dílny – předvádění tradičních lidových řemesel s kulturně doprovodným programem – pořádá Arsklub, o. s.    

11.6.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Moravská kuchyně – lidová jídla a posezení s cimbálovou hudbou Líšňáci – pořádá Agentura M-ARS   

12.6.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – „Na návštěvě u Nezmarů“ – NEZMAŘIpořádá Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice

12.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Jaroslav Hutka – folk

13.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Petrolejové lampy – Jaroslav Havlíček – Divadlo Na Jezerce, hrají: B. Hrzánová, R. Holub aj. –  pořádá Metropol s.r.o. 

16.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Dohazovač – Lawrence Roman – Divadlo Palace, hrají: K. Brožová, A. Procházka aj. – pořádá Metropol s.r.o. 

18.6.

17.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Hudební podvečer s posluchači českobudějovické konzervatoře

18.6.

19.00

4. ročník letního Pochodu za úplňku –  sraz v 19.00 hod. před Turistickým a mapovým centrem, pěšky nebo na kole z Hluboké n. Vltavou do Č.B. – pořádá Pohádkové království, o.s.

18.6.

20.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Don Quijote z Doudleb – divadelní představení Kejklířského divadla Víti Marčíka – pořádá Agentura M-ARS   

19.6.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Českobudějovický DPS Canzonetta – sbormistr: Mgr. Anna Knotková, klavírní doprovod: Mgr. Alena Špatná

19.6.

20.00

Galerie Pod kamennou žábou – Černá mutace – koncert skupiny 

19.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Pavel Fajt – bubeník a avantgardní muzikant

21.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – The pooh, VVV, Scisors hands – rock-punk /blues-rock/

22.6.

18.00

DK Metropol, divadelní sál – Taneční večer ZUŠ B. Jeremiáše –  pořádá ZUŠ B. Jeremiáše

23.6.

18.00 - 23.00

slepé ramenoVltavy – Svatojánská slavnost – pohádky, hudba, tanec, divadlo na vodě – pořádá Bazilika o.p.s.  

24.6.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Čert a kočka – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

24.6.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Finále soutěže Zlatý mikrofon

24.6.

 

 

15.30

 

21.30

náměstí Přemysla Otakara II. – zahájení Mezinárodního festivalu pouličních umění  Svatý P.R.D. – pouliční rozhlas divadelní – pozvánkový Tah městem /CZ + RU/

MUTABOR – představení kočovného profesionálního divadla z Petrohradu /RU/   Mr. Pejo´s pro děti a dospělé – wandering dolls theatre (snový, kouzelný cirkus) – pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice a Divadlo Kvelb   

25.6.

 

10.00 – 22.00

náměstí Přemysla Otakara II.– Mezinárodní festival pouličních umění Svatý P.R.D. pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice a Divadlo Kvelb   

25.6.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Velký ZUŠ BAND – hudební a taneční podvečer s orchestrem – pořádá Agentura M-ARS     

25.6. a 26.6.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonieskladby:S. Prokofjeva, V. Kaprálové, F.Chopina, J. Sibeliuse, B. Martinů, sólistka S. D. Buechner – Kanada (klavír), dirigent R. Eliška

25.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Ika Kraicova – folk/acoustik

26.6.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Perníková chaloupka – účinkuje DS J. K. Tyl 

26.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Sabot, Kusuman, Red ford – jazz-core /indie-post hardcore/

26.6.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Kráska a zvíře – účinkuje DS J. K. Tyl 

27.6.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Blaník – Divadlo Járy Cimrmana – pořádá Metropol s.r.o. 

27.6.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – Potrubí, Crossband – rock-funk

29.6., 6.7., 13.7.,20.7.,

27.7.

16.00 – 17.00

Švejkova nedělní odpoledne – živá nebo reprodukovaná hudba staročeských písniček před Turistickým a mapovým centrem, v době produkce bude vystavena 1. dřevěná socha Švejka v Čechách – pořádá Pohádkové království, o.s.

29.6.

21.30

slepé rameno Vltavy – Múzy na vodě – vícežánrový festival­­Carl Orff: Carmina Burana – balet Jihočeského divadla – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.   

30.6.

21.30

slepé rameno Vltavy – Múzy na vodě – vícežánrový festivalZatrestband – swingový koncert –  pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o. 

Červenec

1.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jak na draky – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla

1.7.

19.00

Galerie Pod kamennou žábou – Ozvěny Anifestu – projekce animovaných filmů – pořádá Kyvadlo, o.s.     

1.7.

21.30

slepé rameno Vltavy – Múzy na vodě – vícežánrový festivalPavel Šporcl a Jihočeská komorní filharmonie – dirigent S.Vavřínek – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o. 

2.7.

21.30

slepé rameno Vltavy – Múzy na vodě – vícežánrový festivalKoncert Lucie Bílé a Petra Maláska pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o. 

3.7.

16.00 – 18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Stříbrný hlas – Mezinárodní festival pěveckých souborů dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

3.7.

21.30

slepé rameno Vltavy – Múzy na vodě – vícežánrový festivalMadame Butterfly –

balet Jihočeského divadla – pořádá statutární město České Budějovice, Jihočeské divadlo a Metropol s.r.o.   

7.7.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – A. Dušková (Česko) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše     

8.7.

19.30

nádvoří radnice – Radniční léto – Hradišťan pořádá Umělecká agentura K.A.P. 

8. – 11.7.

cca 21.45

náměstí Přemysla Otakara II. – Kinematograf bratří Čadíkůpořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice   

9.7.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Sextánky“– divadelní představení ženského amatérského spolku Homole – pořádá Agentura M-ARS   

9.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Tři pohádky na dobrý den – účinkuje Divadlo Pohádka (Praha) – pořádá Bazilika o.p.s.   

9.7.

21.00

c.k. Solnice – Kvintet pictus (Brno) – Koncert k expozici ORBIS PICTUS (P.Nikl, M. Cais, J. Hradil, O. Smeykal) – pořádá Bazilika o.p.s.     

11.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – GARAGE (Praha), ROAD WORK (Č.B.) - rock

12.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – BAREVNÝ NÁTĚR – rock-alternativ

15.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Kašpárek v rohlíku – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla   

16.7.

16.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Česká pohádka – Mezinárodní festival choreografických skupin dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

16.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – KARROMATO – dřevěný cirkus – mezinárodní loutkové divadlo– pořádá Bazilika o.p.s.     

16.7.

20.00

Galerie Pod kamennou žábou – Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně – Studio dell´arte – premiéra pouličního loutkového představení, pořádá Kyvadlo, o.s.

16.7.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jan Budař a Eliščin band – koncert– pořádá Bazilika o.p.s.     

17.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Perníková chaloupka – účinkuje DS J. K. Tyl 

18.7.

17.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Michal pro děti – pořad pro děti  s Michalem Nesvadbou – pořádá Umělecká agentura K.A.P.   

18.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – TAKING OVER MARS (Slovinsko) – pop punk

19.7.

15.00 – 22.00

náměstí Přemysla Otakara II. – Bohemia Jazz Fest – mezinárodní hudební festival – pořádá statutární město České Budějovice a Bohemia JazzFest o.p.s. 

19.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – ČERNÝ MOSTY – blues

21. – 27.7.

 

Sokolský ostrov – Dřevosochařské sympozium – pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice   

21.7.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Josef Fousek – recitál– pořádá Umělecká agentura K.A.P 

22.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Čert a kočka  – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

23.7.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Benátská noc“– parodie, ohňová show a vystoupení hudební skupiny SHELLOU BAND – pořádá Agentura M-ARS   

23.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – O perníkové chaloupce aneb o Mařence, Jeníčkovi, stařence a perníčkovi – účinkuje Divadlo z PRAKU (Praha) – pořádá Bazilika o.p.s.   

23.7.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Čankišou – koncert  pořádá Bazilika o.p.s.   

24.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – O Kačence a nebojácném synkovi – účinkuje Téměř divadelní společnost   

24.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – JILL&STEVE WALSH (USA), November 2nd – acoustik

25.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – BACK IN SALE (Praha/Č.B.)– pop rock

26.7.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – BOMBUS TERRESTRIS (Č.B.) - rock

29.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jak na draky – derniéra – účinkuje loutkohra Jihočeského divadla 

29.7.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Žalman-Jíšová-Hlaváč (původní sestava Žalman a spol.) – folkový koncert – pořádá Agentura JIM-Art   

30.7.

16.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II.   Metamorfózy hradů – Mezinárodní festival divadelních  skupin a tvůrčích kolektivů dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

30.7.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – DIXI OLD BOYS – hudební a taneční podvečer s kapelou – pořádá Agentura M-ARS     

30.7.

18.00

Sokolský ostrov – Keltský festival Lugnasad ve městě a krajině – koncerty, řemesla divadla, toulky krajinou s odborníky na keltskou tradici a historii aj., ve 21.00 hod. Lugova hostina – zahájení festivalu – pořádá Bazilika o.p.s. 

31.7.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Čaroděj a pyšná princezna – účinkuje Téměř divadelní společnost 

31.7.

21.00

Sokolský ostrov – Keltský festival Lugnasad ve městě a krajiněAlan Stivell /Francie/ - koncert světové hvězdy a legendy keltské hudby – pořádá Bazilika o.p.s. 

Srpen

1.8.

21.00

Sokolský ostrov – Keltský festival Lugnasad ve městě a krajiněGlen Hansard /Irsko/ a Markéta Irglová – koncert – pořádá Bazilika o.p.s. 

1.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – GUANO APES revival (J.Hradec)– rock

4.8.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Mario Perestegi(Slovinsko) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

5.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Zlatá husa a modrý kahanec – účinkuje Téměř divadelní společnost   

5.8.

19.00

Galerie Pod kamennou žábou – Ozvěny Anifestu – projekce animovaných filmů –  pořádá Kyvadlo, o. s.  

6.8.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – DIXI BAND – taneční a hudební podvečer – pořádá Agentura M-ARS     

6.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční létoO Budulínkovi – účinkuje Divadlo LUK –

pořádá Bazilika o.p.s.     

6.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční létoJablkoň – koncert – pořádá Bazilika o.p.s.   

7.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Královská moudrost – účinkuje Divadlo Já to jsem

8.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – SECOND SERVIS BAND (Třeboň), METALMOR (Veselí nad Lužnicí) – hard rock

9.8.

17.00-19.00

náměstí Přemysla Otakara II. Duha – Mezinárodní folklorní festival dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

11.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – J. Samson Lenk pořádá Umělecká agentura K.A.P.   

12.8.

18.00 a 20.00

náměstí Přemysla Otakara II – Spirit of Afrika – vystoupení taneční a hudební černošské skupiny IYASA – pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice 

13.8.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) –  Kotlíková kuchyně – dle receptur zkušených trampů a posezení s českobudějovickými písničkáři – pořádá Agentura M-ARS     

13.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční létoO zamilované ježibabě - Perla a Patrik (Praha) – pořádá Bazilika o.p.s.     

13.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční létoMarián Varga – koncert – pořádá Bazilika o.p.s.   

14.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Jak do Mastné Lhoty přišel čert – účinkuje Téměř divadelní společnost 

15.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – BLOODY ROSE – rock

18.8.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – varhanní duo Anke Veit (D), Iva Slancová (CZ) – unikátní čtyřruční a čtyřnožní hraní, koncert s videoprojekcí – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

18.8.

19.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – JazzZíkaspol – hudební a taneční podvečer se skupinou – pořádá Agentura M-ARS     

19.8.

20.00

Galerie Pod kamennou žábou – Věra Klásková – irské baladykoncert –

 pořádá Kyvadlo, o.s.   

20.8.

16.00-18.00

náměstí Přemysla Otakara II. Svátek času – Mezinárodní festival estrádních kolektivů dětí a mládeže – pořádá JS Group s.r.o. 

20.8.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Čínská kuchyně – Jeden den v Číně“ – vystoupení taneční skupiny MERLIN, čínská hudba – pořádá Agentura M-ARS     

20.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční létoO neposlušných kůzlátkách – účinkuje Divadlo Buchty a loutky (Praha) – pořádá Bazilika o.p.s.     

20.8.

21.00

nádvoří radnice – Radniční létoSestry Steinovy - koncert – pořádá Bazilika o.p.s.   

21. – 26.8.

Výstaviště České Budějovice – Země živitelka – 35. ročník mezinárodní výstavy – pořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

21.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Nezmaři – koncert k výročí 21. srpna 1968 – pořádá Umělecká agentura K.A.P.   

21.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – SCHODIŠTĚ (Praha)– ska

22.8.

19.30

DK Metropol, divadelní sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Zahajovací koncert – účinkuje symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dirigent R. Štúr – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

23.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – FLOWER POWER (Šumperk), VVV (Č.B.)– blues rock

25.8.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Gentlemen singers – hudba bez hranic – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

26.8.

20.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Soulpower – live power music band –  jazzový koncert pořádá Soulpower   

26.8.

20.00

Galerie Pod kamennou žábou – Českobudějovická literární buňka – čtení – pořádá Kyvadlo, o.s.   

27.8.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – „Arabská kuchyně – Jeden den v Orientu“ – arabská hudba, orientální tance, orientální bazar – pořádá Agentura M-ARS   

27.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční létoZakletá princezna – účinkuje Divadlo Studna (Hosín) – pořádá Bazilika o.p.s.   

28.8.

18.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Líný Mates a devět jednou ranou – účinkuje Téměř divadelní společnost     

28.8.

19.30

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Komorní filharmonie Pardubice - dirigent L. Svárovský – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

28.8.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – PETR HENYCH & G-BOD (Praha)– rock

Září

2.9.

19.30

Dominikánský klášter – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Varhanní koncert – účinkuje J. Tůma (varhany) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

2.9.

19.00

Galerie Pod kamennou žábou – Ozvěny Anifestu – projekce animovaných filmů – pořádá Kyvadlo, o.s.   

3.9.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Den pro zdravý životní styl – odborná přednáška, beseda, taneční vystoupení BREAK BEAT – ve spolupráci s VZP– pořádá Agentura M-ARS     

3.9.

19.30

Dominikánský klášter – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Harmonie brněnských filharmonikůpořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové   

3.9.

21.00

nádvoří radnice – Radniční léto – Dílo ženy aneb Ach, ta něha našich dam! – účinkuje DS J. K. Tyl 

4.9.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – RAY WILSON (UK) – kytarista GENESIS, spolupracoval mj. se skupinou SCORPIONS

5.9.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – 50´s party – párty ve stylu 50.let

6.9.

14.00

Slepé ramenoVltavy – VODNÍ HRY – recesní soutěže družstev dospělých – pořádá Odbor kultury Magistrátu města Č. Budějovice 

6.9.

20.30

Klub Velbloud (U Tří lvů 4) – POTRUBÍ (Č.B.)– pop rock

8. – 13.9.

10.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Tvůrčí dílny – předvádění tradičních lidových řemesel s kulturně doprovodným programem – pořádá Arsklub o. s.  Č. B.   

8.9.

19.30

katedrála sv. Mikuláše – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Koncert duchovní hudby – účinkují P. Vykopalová (soprán), I. Chřibková (varhany) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

10.9.

18.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Canzonetta – koncertkomorního sboru– pořádá Agentura M-ARS   

10.9.

19.30

nádvoří radnice – Radniční léto – Drak a vítr, Jinak je s Tebou amen, Žít, nebo žít… – pásmo představení pro děti od 12 let, účinkuje DS Lannovka   

10.9.

19.30

Divadelní sál DK Metropol – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK – účinkují G. Demeterová (housle), Z. Müller (dirigent) – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové a 1.JVS a.s.   

11.9.

10.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Den pro zdravý životní styl – odborná přednáška, beseda s relaxační hudbou a ochutnávkami ze zdravé výživy – pořádá Agentura M-ARS ve spolupráci s VZP   

11.9.

19.30

Dominikánský klášter – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Panochovo kvartetopořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

11.9.

20.30

nádvoří radnice – Radniční léto – Po mně potopa – účinkuje DS J. K. Tyl   

12.9. – 13.9.

Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2008 – lidová slavnost s podtitulem „Procházka historií“, zpřístupnění vybraných památek ve městě zdarma – program na www.c-budejovice.cz – pořádá statutární město České Budějovice 

13.9.

10.00 – 18.00

II. ročník Švejkových víkendů v Českých Budějovicích – odchod Švejka s eskortou z čb nádraží, prvovýstup Švejka na Černou věž, koncert Švejk Šramlu, zakončení v Masných Krámech – pořádá Pohádkové království, o.s.

13.9.

19.00

Metropol DK, velký sál – Hudební slavnosti Emy Destinnové – Operní galakoncert k poctě E. Destinnové – účinkují E. Fiorilli (mezzosoprán), K. Chanev (tenor), Filharmonie Brno, dirigent L. Svárovský – pořádá Festivalová kancelář Emy Destinnové 

15.9.

19.00

katedrála sv. Mikuláše – Mezinárodní varhanní cyklus – Zsuzsa Elekes(Maďarsko) – pořádá Římskokatolická farnost, děkanství u sv. Mikuláše   

16. – 18.9.

Výstaviště České Budějovice – Vzdělání a řemeslo – 14. ročník celostátní prezentace školství všech úrovní – pořádá Výstaviště Č. Budějovice, a.s.

17.9.

9.00 – 17.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Marie aneb úctihodné ženy – divadelní představení ženského amatérského spolku Homole – pořádá Agentura M-ARS  

17.9.

17.00

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Hudební podvečer s posluchači českobudějovické konzervatoře

24.9.

14.00

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Dny duševního zdraví – s centrem DOMINO (při Městské charitě v Č.B) pro lidi s duševním onemocněním – divadelní představení, výstava a hudební vystoupení – pořádá Agentura M-ARS ve spolupráci s VZP   

24.9.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – To byl teda Silvestr! – divadlo Háta Praha – hrají: I. Andrlová, Z. Pantůček, M. Zounar. M. Bočanová aj.  – pořádá Metropol s.r.o.   

Výstavy 

do 8.6.

Galerie Pod kamennou žábou – výstava výtvarné skupiny RASTR 

do 22.6.

Dům umění – Renée Levi /Švýcarsko/ – obrazy

do 6.7.

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům prof. Michael Rittstein – ateliér malby AVU

červen - září

Piaristické náměstí (Malá solnice) – Expozice historických motocyklů – výstava 90ti motocyklů, z nichž mnohé jsou unikáty) 

červen - září

Rabenštejnská věž – Výstava replik historických zbraní, brnění a erbů

červen - září

Galerie Chameleon, Česká 8 – obrazy, monotypy, fraktály, plastiky, grafiky a umělecké předměty – stálá prodejní expozice

1.6. – 13.6.

Galerie Nahoře, DK Metropol – Vladimíra Kvašnovská – Vlk mezi lidmi

1.6. – 14.6.

Komorní galerie u Schelů – Josef Váchal – grafika, fotografie a korespondence ze sbírky uměleckého knihvazače L. Hodného st. 

1.6. - 30.6.

Galerie Present, K. Weise 6 – Aleš Krejčí – výstava obrazů

1.6. – 24.7.

Glass Arts galerie

Proměny skla – prodejní výstava sklářského výtvarníka J. Suchého z Nového Boru

1.6. – 31.8.

Glass Arts galerie – Krása hutního skla – prodejní výstava výtvarnického pojetí hutního skla

1.6.– 30.10.

Glass Arts galerie – Korunovační klenoty – výstava korunovačních klenotů

1.6.– 30.10.

Glass Arts galerie – Heraldická malba – výstava rukodělné heraldické malby královských a šlechtických erbů a městských znaků

1.6.– 31.12.

Jihočeské muzeum v Č. B. – Příroda jižních Čech

1.6.– 31.12.

Jihočeské muzeum v Č. B. – Horniny a nerosty jižních Čech

1.6.– 31.12.

Jihočeské muzeum v Č. B. – Houby jižních Čech

1.6.– 31.12.

Jihočeské muzeum v Č.B. – Pravěk a středověk jižních Čech

2.6. – 15.6.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8)

Výstava Inspirace tradicí lidových řemeselpořádá Arsklub, o.s.   

2.6. – 30.6.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1)

Jaroslav Žák – Cesta do hlubin študákovy duše – literárnívýstava

2.6. – 30.7.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – Tomáš Roller – Island – výstava fotografií

3.6. – 20.6.

radniční výstavní síň  Prameny poznání – práce žáků ZŠ Dukelské s rozšířenou výukou výtvarné výchovy   

3.6. – 3.9.

Galerie Watzko – kresby a grafiky posluchačů pedagogické fakulty Jihočeské univerzity– kresby, grafiky

3.6. – září

Lannova tř. Sochařský kvartet ve městě – celoletní výstava objektů v centru města 

11.6.– 26.6.

 

Státní okresní archiv Č.Budějovice, Rudolfovská 40 Vimperské tisky od středověku do současnosti – pořádá Jihočeská vědecká knihovna

12.6.– 11.7.

Galerie Pod kamennou žábou 

Rudo Prekop – Hrdinové, trilogie a diptychy – výstava fotografií   

16.6. – 6.7.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) Obrazy Martiny Petrusovépořádá Arsklub,  o. s.   

17.6 – 14.9.

k.c. Bazilika – Orbis pictus – multimediální výstava – poslední uvedení legendární interaktivní expozice koncipované Petrem Niklem v Evropě

18.6.– 27.6.

Galerie Nahoře, DK Metropol – IUVENTArS – 5. mezinárodní výstava studentů uměleckých škol z osmi států   

18.6.– 27.6.

Zlatý dům Evropské kultury, Dr. Stejskala 8

IUVENTArS –  mezinárodní výstava p. profesorů uměleckých škol z osmi států   

24.6.– 16.7.

radniční výstavní síň – Jiří Paclík – Jihočeská krajina – obrazy

24.6.– 26.7.

Komorní galerie u Schelů – Výstava pro radost – nová díla výtvarníků a fotografů občanského sdružení Hortensia 

25.6.– 10.8.

Dům umění – Jan Maarten Voskuil /Nizozemí/ – obrazy – objekty

1.7. - 30.8.

Galerie Present, K. Weise 6 – letní výstava kmenových autorů Galerie Present

4.7. – 26.7.

Galerie Nahoře, DK Metropol

FIGURAMA 2007 – ve spolupráci s Digital Art Galerií České Budějovice   

6.7.– 31.10.

Muzeum koněspřežky, Mánesova 10

Památky koněspřežní železnice na území města Českých Budějovic

6.7.– 30.11.

Jihočeské muzeum v Č.B. Zlatá stezka – dokumentace výzkumu na fotografiích s ukázkami archeologických nálezů

7.7. – 20.7.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8)

Obrazy Petra Kohoutka s verši Mirky Štědrépořádá Arsklub, o.s.     

10.7. – 7.9.

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům

Šumavské proměny – krajina Šumavy v dílech malířů 19. a 20. století

17.7.– 15.8.

Galerie Pod kamennou žábou Judit Rozsas a Gerhild Werner – S barvami a plátny   

21.7. – 3.8.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8)

Biorezonátory – léčebné obrazy Jarmily Měšťanovépořádá Arsklub, o. s   

21.7. – 9.8.

radniční výstavní síň – Aleš Baloun a Ivo Šohajek – fotografie 

29.7.– 29.8.

 

Galerie Nahoře, DK Metropol – F rantišek Dostál – Fotografické příběhy

výstava k 70tinám autora vernisáž 29.7. v 17.00   

1.8. – 23.8.

 

Komorní galerie u Schelů – NATURE MORTE (zátiší) – Cecilie Chiavistelli – umělkyně z Florencie   vernisáž 1.8. v 18.00 

4.8. – 17.8.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – J. Zeman – plastiky, J. Klíma – fotografie, D. Flídrová – olej – zobrazení 13ti světic – pořádá Arsklub, o. s.    

13.8. – 14.9

Dům umění – Tomáš Vlček – fotografie  vernisáž  13.8. v 18.00.

14.8. – 4.9.

radniční výstavní síň

Josef Lorenc a Roman Kubička objekty a obrazy výtvarníků a pedagogů   

18.8.– 31.8.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8), foyae

Fotovýstava romských dětípořádá Arsklub, o. s.     

18.8. – 7.9.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Svět Václava Moravy pořádá Arsklub, o. s.     

20.8.– 12.9.

Galerie Pod kamennou žábou – David Žák – výstava kreseb 

29.8.– 25.9.

 

Komorní galerie u Schelů – Město České Budějovice jako inspirace – X.pokračování volného cyklu ke Dnům evropského dědictví  vernisáž   29.8. v 18.00 

1.9. – 7.9.

Galerie Nahoře, DK Metropol

Ars Naturea Monumenta Croatica Fauna i Flora – Vladimír Pfeifer   

1.9. – 30.9.

I. respirium, DK Metropol – Afrika nevšedníma očima – humanistické centrum Narovinu, fotografická výstava M. Švejnohy

1.9. – 30.9.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – Josef Hodonský – výstava obrazů, loutek

1.9. – 30.9.

Jihočeská vědecká knihovna (Lidická 1) – Ivo Hajn – Skotsko – výstava fotografií

8.9. – 14.9.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) – Inspirace tradicí lidových řemesel – V. ročník výstavy prací handicapovaných tvůrců Kamenosochání, lektorka G. Jiram – pořádá Arsklub, o. s.

8.9. – 28.9.

radniční výstavní síň – Dny evropského dědictví 

9.9.– 10.10.

 

Galerie Nahoře, DK Metropol – Fotos České Budějovice – výstava českobudějovické fotografické skupiny  vernisáž  9.9. v 17.00   

11.9.11.10.

divadelní foyer (vchod z ul. U tří lvů), DK Metropol – Stopy Járy Cimrmana

14.9. – 30.3. 2009

Jihočeské muzeum v Č.B.  Šumavou Karla KlostermannaPříběh šumavské podmalby

15.9.– 28.9.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) Olga Málková – olej, akvarely– pořádá Arsklub, o. s.    

17.9.– 19.10.

Dům umění – Atsuo Hukuda /Japonsko/ – obrazy 

29.9.– 2.10.

Jihočeské muzeum v Č.B.

Tradiční výstava hub – živé, divoce rostoucí houby s poradnou pro houbaře

29.9.– 12.10.

Galerie Na dvorku (Hroznová 8) Karel Šejhar výstava fotografií – pořádá Arsklub, o.s.  

Tištěná podoba kultruního programu je k dispozici na radnici na turistickém informačním centru - náměstí Přemysla Otakara II. České Budějovice tel. 386 801 413 


Léto ve městě - program, turistika, aktuality, kontakty.Obsah se otevírá do nového okna