Sport ve městě

Sport je v Českých Budějovicích reprezentován širokou nabídkou možností, pasivních diváckých i aktivních pro milovníky pohybu. Rozsáhlou databázi budějovických sportovišt a sportovních organizací, v níž je možné pohodlně vyhledávat podle Vašeho zájmu, naleznete zde.

Město je vlastníkem fotbalového stadionu na Střeleckém ostrově, zimního stadionu Budvar Aréna a sportovní haly. Dále město provozuje také plavecký stadion a letní plovárnu (podrobnosti o jednotlivých sportovištích v levém menu). Správu těchto sportovišť zajišťuje příspěvková organizace Sportovní zařízení města České BudějoviceObsah se otevírá do nového okna.

Ve městě působí vrcholové kluby, například fotbalový SK Dynamo České BudějoviceObsah se otevírá do nového okna, volejbalový VK Jihostroj České BudějoviceObsah se otevírá do nového okna či hokejový ČEZ Motor České BudějoviceObsah se otevírá do nového okna

Podporu sportu město vyjadřuje nejen provozováním sportovních zařízení, ale i grantovým programem pro neziskové sportovní organizace a podporou mládežnického sportu, jakož i oceňováním úspěšných sportovců, kteří úspěšně reprezentují České Budějovice. 
 
 

ČESKÉ BUDĚJOVICE - MĚSTO SPORTU je projekt podpořený Evropskou unií z Regionálního operačního programu Jihozápad, jehož cílem bylo především v letech 2009-2010 zviditelnit úlohu sportu v životě města.

V rámci projektu vznikl informační portál www.CB-SPORT.czObsah se otevírá do nového okna, na kterém stále najdete aktuality ze sportovního dění ve městě, zprávy jednotlivých sportovních klubů a také zajímavé informace o minulosti a současnosti sportu v Českých Budějovicích.