Lions Club si připomíná 25. výročí

 

V pátek 11. listopadu 2016 v 17.00 hodin se v obřadní síni českobudějovické radnice uskuteční pod záštitou náměstka primátora města Petra Holického výroční setkání budějovického Lions Clubu s jeho přáteli a sympatizanty. Akreditováni jsou i hosté z dalších českých i zahraničních klubů.

"Lions Club České Budějovice se věnuje charitativní a podpůrné činnosti 25 let a je v tomto ohledu druhým nejstarším klubem v rámci společného distriktu, který v Čechách a na Slovensku sdružuje 42 klubů. Síť těchto klubů se dnes stala již celosvětovou a spojuje prostředky k řešení kalamitních situací, ke kterým patřily například i povodně v roce 2002.

V průběhu svého trvání dokázali členové klubu různými aktivitami získat a věnovat především v okruhu Českých Budějovic na podporu zrakově či jinak postižených dětí více než 2,5 milionu korun. Zasloužili se o modernizaci vybavení speciálních učeben pro děti s problémy zraku na ZŠ Máj. Podobně klub pomohl i místnímu Tyflokabinetu. Podpořil práci školy pro děti sluchově postižené a další zařízení jako je Arpida. Klub věnoval počítač, převádějící běžný text do Braillova písma a umožnil účast tělesně handicapovaných sportovců na řadě mezinárodních soutěží. Dlouhodobě podporuje i výměnné pobyty dětí na táborech s výukou jazyků. 

Dobro může spojovat. Pro Lionské hnutí je důležitá vzájemná mezinárodní podpora. Významnou pomoc pro projekty budějovického klubu představovaly v minulosti také příspěvky od klubů z Freistadtu, Schärdingu či Pasova.  

V posledních letech představoval nejvýznamnější investici nákup moderního screeningového zařízení, které dokáže většinou včas odhalit skryté odchylky zraku už u předškolních dětí. Bezplatné vyšetření lze však absolvovat i v rámci individuálních návštěv v Tyflokabinetu. Těmito vyšetřeními prošlo v posledních šesti letech celkem na 30.000 dětí." uvedl za Lions Club pan Jaromír Schel.