Situační zpráva o přípravě a realizaci D3/R3

Ve středu 24. října 2012 se v Praze uskutečnilo další jednání Sdružení pro výstavbu D3 a R4. Ze zasedání, jehož se zúčastnili také primátor Juraj Thoma a senátor Jiří Šesták, mimo jiné vyplynulo, že státem slibované stavební práce na dálničním okruhu Českých Budějovic nebudou (opět) zahájeny v původně oznámeném termínu, tedy v říjnu 2012. Důvodem je, že stále není dokončené výběrové řízení na zhotovitele, do kterého se přihlásilo jedenáct uchazečůObsah se otevírá do nového okna.

"Považuji za nesprávné, že dostavba dálnice D3 je svazována se stavbou třetího a čtvrtého bloku temelínské elektrárny. Stát by měl podle mého názoru konat bez ohledu na to, zda se někdy v jižních Čechách objeví další chladící věže," říká primátor Juraj Thoma.

"Postup Ředitelství silnic a dálnic, kdy se pozemky potřebné pro dálniční obchvat města vykupují pouze na základě žádosti majitelů a nikoliv z iniciativy státu, považuji za drsný žert. Spolu s kolegou Šestákem jsme se proto rozhodli, že do majetkoprávní přípravy vstoupí aktivně město České Budějovice, přestože se jedná o pozemky nacházející se na katastru sousedních obcí. V polovině listopadu se v Budějovicích bude konat pracovní setkání se zástupci ministerstva dopravy a dalšími, kde si jasně rozdělíme úkoly a stanovíme reálné termíny," dodal primátor.

Naposledy upravil: Bosák Michal (BosakM(zavináč)c-budejovice(tečka)cz)
Naposledy upraveno: 26.10.2012