RADY A INFORMACE PRO OBČANY | Oficiální stránky statutárního města České Budějovice

RADY A INFORMACE PRO OBČANY

APLIKACE "ZÁCHRANKA"

ZDE si můžete stáhnout mobilní aplikaci "záchranka", díky které přivoláte Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu stiskem jednoho tlačítka, automaticky odešlete svou polohu a další důležíté informace. Tento projekt je zajímavý i z hlediska rozmístění automatizovaných externích defibrilátorů (AED), které tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace, aplikace umožní vyhledat, podle vaší polohy, nejbližší dostupný AED.

 

PROJEKT "Vaše cesty k bezpečí....aneb chytré blondýnky radí..."

ZDE si můžete přečíst brožuru "Vaše cesty k bezpečí", kde naleznete řadu užitečných informací, např. předcházení vzniku požáru, varování obyvatelstva, tísňová volání atd.

 

Kalendář  - Základní informace pro případ radiační havárie

ZDE si můžete přečíst základní informace a pokyny pro případ vzniku radiační havárie. Jsou zde popsány účinky ionizačního záření na lidský organizmus, popis jaderné elektrárny, postup při vzniku radiační havárie pro obyvatele v Zóně havarijního plánování.

 

Ukrytí obyvatelstva v Českých Budějovicích

ZDE najdete informace o ukrytí obyvatelstva v rámci improvizovaných a stálých úkrytů.

 

Požární bezpečnost v domácnostech

ZDE najdete bakalářskou práci na téma požární bezpečnost v domácnostech, kde jsou vypsány zásady, které jsou důležité z hlediska požární prevence.   

 

Ochrana člověka při mimořádných událostech

ZDE je odkaz na portál, kde se dozvíte, rozumnou formou, mnoho užitečných informací z hlediska ochrany člověka při mimořádných událostech nebo krizových situacích. Je vhodný pro výuku našich nejmenších. :-)

 

 

 

Stránka byla upravena uživatelem Mgr. Michaela Levá, 12. 7. 2018.