Pasov - další informace

Spojení s vodou
Odedávna je život v Pasově utvářen vodou a plavbou na lodích. Ze tří řek už má v současnosti rozhodující roli ve vnitrozemské lodní dopravě pouze  Dunaj. Místní dopravní lodní společnost nabízí kromě okružních jízd „tří řek“ také vícehodinové výlety lodí v bavorském a rakouském povodí Dunaje. Fascinující snové cesty parníkem dovedou cestující do měst a zemí na Dunaji přes Vídeň a Budapešť až k Černému moři.

Kultura
Díky svému evropskému snažení a mj. také díky každoročnímu festivalu „Evropské týdny“, který se zde koná již přes 50 let, obdržel Pasov už v roce 1970 čestnou vlajku Evropské rady, kterou o deset let později následovala evropská cena, díky níž se Pasov může nazývat evropským městem. Otevření se světu města tří řek Pasova charakterizuje celkem devět partnerských měst po celém světě. Město Pasov má partnerství s následujícími městy: Akita / Japonsko, České Budějovice / Česká republika, Cagnes-sur-Mer / Francie, Hackensack / USA, Krems na Dunaji / Rakousko, Liuzhou / Čína, Malaga / Španělsko, Montecchino Maggiore / Itálie a Veszprém / Maďarsko.

Bydlení
V Pasově jsou dobré životní podmínky a příznivá kvalita bydlení, nájmy jsou příznivé, ceny pozemků a stavebních parcel jsou dostupné, mladé rodiny jsou vítány. Zájemci o sport naleznou v Pasově širokou nabídku různých druhů sportu. Hlavně pro cyklisty je Pasov hotovým rájem a skvělým tipem.  Atmosféra Pasova je utvářena plavbou lodí. Kouzlo města je na vodě možné zažít na vlastní kůži. Také  nákupní možnosti ve více než 900 obchodech, nákupních pasážích a na pěší zóně zaručují příjemné a úspěšné nakupování. Pasov je totiž znám svojí pohostinností.

Podnikání
Pasov má vynikající předpoklady pro podnikatelské aktivity v oblasti pracovního trhu a v oblasti infrastruktury, nebot’ vybudoval příznivé podmínky investicím. Péče o investory hospodářského regionu Pasov nabízí kompletní poradenství a servis a podporuje realizaci investic ve všech oblastech. Dokončením výstavby výstavního prostoru pro veletrhy a poutě, konferenčního centra v Kohlbrucku a výstavbou Haly tří zemí tak Pasov podtrhl svůj význam jako veletržní a konferenční centrum.