Studentské jamování nápadů

Obecně prospěšná společnost Respekt institut v pondělí 16. 4. 2012 spustila projekt Studentské jamování nápadů, díky kterému se studenti českobudějovických středních škol mohou aktivně zapojit do dění kolem sebe a ovlivnit tak svými čtyřmi nápady na projekty město, ve kterém žijí.

„Studentské jamování nápadů je projekt, který si klade za cíl podpořit roli mladých lidí v české společnosti. Jeho cílem je předat studentům znalosti z oblasti občanské společnosti a projektového řízení odborníky z praxe a motivovat je k aktivní participaci a ke spoluutváření komunity a prostředí, ve kterém žijí,“ uvedl Vojtěch Prokeš, koordinátor projektu pro České Budějovice.

Do Jamování, které v Českých Budějovicích poběží celýtýden od 16. do 20. dubnapod záštitou primátora Juraje Thomy, byly vybrány tyto nápady na projekty:Obnovení skateparku, Turistická stezka, Tvoje zastávkaaVeřejné záchodky.

Dvacet vybraných středoškoláků  bude ve čtyřech týmech po celý týden rozvíjet své nápady na projekty spolu s pracovníky magistrátu a s odborníky z praxe se zaměřením např. na občanskou společnost, marketing, prezentace, sociologii a politologii.

Své projekty pak studenti představí naveřejné prezentacikulturním klubu Horká vana, ve čtvrtek 19. dubna od 18hodinpubliku i odborné porotě.

Přijďte se podívat do Horké vany na prezentace studentských projektů a hlasujte pro nejlepší projekt, který obdrží cenu publika.

Studentské jamování  nápadů je spolufinancováno programem EU „Mládež v akci“. Regionálním partnerem projektu je Statutární město České Budějovice.

Další informace naleznete nawww.respektinstitut.cz/jamovani/.