Volby

VOLBY 2018

Na území Českých Budějovic se letos uskuteční volby do zastupitelstev obcí v termínu 5. a 6. října 2018. Souběžně s nimi budou v senátním obvodu č. 14 volby do Senátu Parlamentu České republiky, v případě konání jejich druhého kola pak v termínu 12. a 13. října 2018.

Senátní obvod č. 14 – České Budějovice je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen východní částí okresu České Budějovice ohraničenou na západě obcemi Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Žimutice, Dolní Bukovsko, Drahotěšice, Vlkov, Hosín, Hrdějovice, České Budějovice, Srubec, Ledenice, Borovany, Petříkov a západní částí okresu Jindřichův Hradec ohraničenou na východě obcemi Cep, Majdalena, Třeboň, Lužnice a Klec.

Z důvodu plánované rekonstrukce Sportovní haly dochází ke změně sídla přebíracího místa výsledků voleb, které se přesouvá do prostor KD Vltava, kde se bude konat také úvodní zasedání členů okrskových volebních komisí i povinné školící akce.

Podrobné informace pro voliče, kandidující strany a pro kandidáty na senátory budou uveřejněny na webových stránkách města začátkem července 2018.