Zakončení soutěžní sezóny klubu TJ Karate České Budějovice pro rok 2017 | Oficiální stránky statutárního města České Budějovice

Zakončení soutěžní sezóny klubu TJ Karate České Budějovice pro rok 2017

V úterý 19. prosince se v nově zrekonstruované tělocvičně v objektu kasáren Žižkova konalo slavnostní vyhlášení TOP závodníků klubu TJ Karate České Budějovice. Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích převzali ocenění z rukou pana primátora města Ing. Jiřího Svobody, náměstka Mgr. Petra Podholy, městského zastupitele Jaroslava Berky a partnerů klubu.

Rok 2017 byl pro budějovický klub úspěšný. Díky podpoře města se podařilo otevřít novou tělocvičnu. Trenérka Dominika Hýsková vybojovala 4. místo v celostátní anketě Díky trenére, Martina Šáchová získala 3. místo na mistrovství Evropy dorostenců a seniorka Adriana Crhonková se probojovala na 28. místo ve světovém žebříčku v karate. Díky tomu jako jediná česká reprezentantka v kumite má stále reálnou šanci usilovat o postup na olympijské hry v Tokiu.

V rámci projektu Sportovní přípravka se klubu podařilo navýšit počet hodin z původních 4 na 7 a navíc se nově podařilo zahájit sportovní tréninky pro nejmenší děti ve věku od 1 do 3 let a jejich rodiče. Aktuálně navštěvuje tréninky všestranné sportovní přípravy pro děti ve věku od 1 do 6 let na 127 dětí.

Petr Pelikán, primátor města Jiří Svoboda.
Náměstek Petr Podhola pogratuloval Vanesse Osouchové.