101 dnů do zahájení EUROGYM 2016 v Českých Budějovicích

 

Vážení přátelé,

rádi bychom vás jménem Organizačního výboru EUROGYM 2016 pozvali na páteční sportovní akci „101 dnů do zahájení EUROGYM 2016“. Ta začne v pátek 8. dubna v 9:00 na náměstí Přemysla Otakara II. v centru Českých Budějovic.

Ve spolupráci s téměř tisícovkou českobudějovických dětí z pátých a šestých tříd základních škol složíme na náměstí živé logo akce. Na závěr pak proběhne krátký briefing za účasti hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, primátora Českých Budějovic Jiřího Svobody a předsedy České gymnastické federace Romana Slavíka.

Akce bude zahájena sérií gymnastických či tanečních vystoupení a ukázkami specifických sportovních dovedností. Kolem půl desáté bychom s tímto obrovským množstvím dětí z Českých Budějovic chtěli nacvičit oficiální flash mob EUROGYM 2016. Tuto krátkou taneční kreaci i s hudbou, kterou na motivy Ódy na radost složil Ondřej Brzobohatý, můžete zhlédnout na oficiálních stránkách EUROGYM 2016 (http://www.eurogym2016.org/cs/spolecne-krok-za-krokem/ ). Po desáté hodině by pak mělo proběhnout složení loga EUROGYM 2016, kde v hlavní roli budou vystupovat právě českobudějovické děti a různobarevné deštníky. Kolem jedenácté hodiny zazní krátké proslovy a začne odečítání času do začátku EUROGYM 2016. Na závěr proběhne zmíněný briefing.