ad: Přechod se semaforu nedočká

Paní redaktorka Procházková ve svém článku uvádí, že vedení města "slibovalo, že nahradí prozatímní oranžovou blikající signalizaci, která se na přechodu objevila loni v listopadu".

Rada města se zřízením světelné signalizace na Rudolfovské ulici zabývala 7. září 2011. Vybírala přitom ze tří variant: vybudování ochranného ostrůvku, volitelného přechodu a blikajícího semaforu upozorňujícího na přechod pro chodce.

Vybudování volitelného přechodu s úplným světelným signalizačním zařízením však odborný dopravní inženýr kvůli tvaru křižovatky nedoporučil, neboť vedlejší ulice Lipenská a Štítného se nenacházejí v jedné ose. Městská rada proto rozhodla o vybudování "blikajícího semaforu", který byl do provozu uveden v závěru loňského roku, a současně o přípravě projektu na stavbu ochranného ostrůvku. Realizaci přesně těchto dvou opatření ostatně po radnici žádali signatáři petice, o které se v článku píše.

Informace, že město slíbilo vybudování světelné signalizace s "červeným a zeleným panáčkem", se nezakládá na pravdě a mrzí mne, že jejím zveřejněním paní redaktorka z členů městské rady udělala lháře. V plánu byla od samého počátku blikající oranžová světla.

Mnohem důležitější je ale fakt, že světelná signalizace a ochranný ostrůvek u církevní základní školy stojí a že tím došlo ke snížení rizika dalších nehod podobných té, jejíž účastnicí byla před více než rokem také Natálka Hlatká.


Juraj Thoma, primátor města