Afričtí tanečníci už zítra!

Devítičlenná taneční skupina IYASA (Inkululeko Yabatsha School of Arts) z Bulawaya v Zimbabwe se v rámci svého evropského turné opět vrací do Českých Budějovic. Vystoupí v úterý 9. července nejprve od 18:00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. a od 20:00 hodin na nádvoří radnice.

Přiváží opět představení plná písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou, která vás uchvátí svým spádem, provedením a svou bezprostředností. Představení Africa alive spojuje svět tradiční africké lidové hudební a taneční kultury se současným životem na africké vesnici, ale i ve větších městech. O zcela novou choreografii se postaral umělecký vedoucí souboru, pan Innocent Dube.

Studenti a učitelé soukromé umělecké školy ze zimbabwského Bulawaya, která byla založena v roce 1998 jako taneční a divadelní škola a má v současnosti 60 učitelů a žáků, nalezli v minulých letech v Jindřichově Hradci svůj druhý domov. Pobyt na jihu Čech proto považují vždy za nejkrásnější část turné po Evropě a těší se na setkání s mnoha přáteli, obdivovateli a fanoušky, které si u nás při minulých vystoupeních získali.