Ahoooj Vltavo - Jízdní řád

ČESKÉ BUDĚJOVICE – KAŽDÝ DEN
SPLAVNĚNÍ VLTAVY

Jízdní řád, společně s ceníkem jízdného naleznete

  ZDE

 

Ahóóój z Českých Budějovic

Parník, Foto: David Veis

Vítejte v Českých Budějovicích, v historickém městě založeném Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Malše a Vltavy. Užijme si té zvláštní perspektivy, kterou nabízí pohled na svět z paluby lodi. Vítejte v Českých Budějovicích, v městě přístavním.

Kudy k přístavišti

Ahóóój Vltavo
Opětovné splavnění pro rekreační účely umožnil projekt na dokončení vltavské vodní cesty, jehož hlavním investorem je Ředitelství vodních cest ČR a na němž se podílelo i město České Budějovice. Lodím je otevřen devítikilometrový úsek mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou, kterým je možné proplout za necelou hodinu a půl.
Nastupujte na palubu, kotva se zvedá…Po stopách Lanny
Vstupní branou do města přes řeku Vltavu je přístaviště Lannova loděnice. Plovoucí, 60 metrů dlouhé molo nabízí kotviště pro velké osobní lodě i malá plavidla. Bezpečné nalodění díky bezbariérovému přístupu z břehu umožní i vozíčkářům si vychutnat plavbu lodí. Přístaviště se nachází v blízkosti bývalé loděnice, která je dochovanou vzpomínkou na slavný rod rodiny Lannů, spojený s rozvojem loďařství a rozkvětem Českých Budějovic.
Šťastnou plavbu!Z Budějovic na Hlubokou

Něco málo technických datPřekonáte-li díky nově vybudované plavební komoře jez v Českém Vrbném, otevře se před vámi okouzlující krajina, jež obklopuje vltavskou nivu a nad řekou se objeví pohádkový zámek Hluboká. Lodní zvon zvoní, plavba končí…
Otočme kormidlem na zpáteční cestu – České Budějovice už čekají!

Parník, Foto: David Veis


Fakta:
- splavný úsek Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou měří 8,9km.
- po řece mohou plout lodě do 300 tun, o maximální délce 44 m, šířce 5,4 m a ponoru 1,3m
- podjezdná výška mostů je 5,25 m.
- plavební komora České Vrbné má spád 7,5 metru, šířku 6m a délku 45 m, její proplutí trvá cca 20 minut.
- Plavba Č. Budějovice – Hluboká/Vlt. trvá 1,5 hodiny