Během uzavírky Na Sadech bude upravena světelná signalizace

 

V rámci chystané uzavírky ulice Na Sadech od soboty 6.8.2016 dojde k nasazení upravených signálních plánů na osmi světelných křižovatkách, které leží na objízdných trasách uzavírky. K jejich určení došlo na základě vyhodnocení matematického modelu dopravy pro období uzavírky. „Jedná se o místa s největším dopadem uzavírky a objízdné trasy - křižovatky Mánesova x Lidická, Mánesova x F.A.Gerstnera, Husova x Dlouhá louka, Mariánské náměstí, Pražská x Pekárenská, Nádražní x Pekárenská, Nádražní x Rudolfovská a Rudolfovská x Na Sadech,“ upozornil náměstek primátora Petr Podhola. Úpravy řízení křižovatek provedl správce světelné signalizace na základě objednávky města, celková cena úprav za osm křižovatek činila 180 tisíc korun.

„Cílem úprav je prodloužit dobu volna v odbočných směrech po vyznačené objízdné trase. V některých křižovatkách se jedná o celkovou změnu řízení křižovatky, někde došlo k prodloužení délky volna pro nejzatíženější směr objížďky. Křižovatka Rudolfovská x Na Sadech bude v pevném režimu vzhledem k odfrézování detekčních smyček. V případě křižovatky Mánesova x Lidická muselo dojít k prodloužení cyklu a tím bude křižovatka v nezbytných časech dopravní špičky v pracovních dnech vyjmuta z koordinace po Mánesově ulici,“ dodal náměstek.

Vzhledem k tomu, že uzavírkou dochází k vymístění cca 16 tisíc vozidel z ulice Na Sadech na jiné trasy, bylo snahou města se na tuto situaci předem připravit. Rozsah připravených úprav na světelných křižovatkách je srovnatelný s uzavírkou viaduktu Rudolfovská před čtyřmi lety.

Žádáme řidiče, aby dopravní situaci na objízdných trasách věnovali po celou dobu uzavírky zvýšenou pozornost.