Běžci odstartují 1/2 maraton, doprava bude omezena a trh na Piaristickém náměstí nebude

Vážení občané,

po nucené covidové odmlce se jihočeská metropole opět stane centrem běžeckého klání. Bude jim již devátý ročník závodu Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Dobrou zprávou je, že v sobotu 23. října 2021 mohou cílovou medaili získat úplně všichni účastníci. Příznivci dálkových běhů nebo závodníci dm rodinného běhu. Dokonce i úplní začátečníci, děti na odrážedlech nebo aktivní senioři si mohou na cca 3 km dlouhé trase doběhnout pro svou medaili. Budějovicky půlmaraton je již několik ročníků zařazen mezi významné akce města. Jako všechny tomu podobné závody, i tento s sebou nese určitá omezení v podobě dopravních uzavírek. Prosíme, abyste i letos s pochopením přijali některá nezbytná dopravní opatřeni přijata pro tento závod. Vážíme si vaši tolerance a předem za ni jménem statutárního města a celého tymu RunCzech děkujeme.

Jiří Svoboda – primátor města | Carlo Capalbo – předseda organizačního výboru

Odbor dopravy a silničního hospodářství stanovuje přechodnou úpravu provozu na místních komunikacích a silnicích II. a III. třídy pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu po dobu konání tradičního mezinárodního běžeckého závodu Mattoni 1/2 Maraton České Budějovice 2021, a to v sobotu 23.října.

Trasa závodu:

Start – nám. Přemysla Otakara II. – Karla IV. – Kněžská – Dukelská - Senovážné nám. – Na Sadech – Mariánské nám. – Pražská tř. – Čéčova - Průběžná - Plzeňská – Jiráskovo nábř. – Husova tř. – Mariánské nám. – Krajinská – nám. Přemysla Otakara II. – Biskupská – Železný most – F. A. Gerstnera – U Zimního stadionu – Lidická tř. – Senovážné nám. – Na Sadech – Rudolfovská tř. –Nádražní – Generála Píky – Vodní –„otočka“ – Vodní - Generála Píky – „otočka“ – Generála Píky – Nádražní – Rudolfovská tř. – Na Sadech – Mariánské nám. - Pražská tř. – otočka – Pražská tř. –Mariánské nám. – Na Sadech – Senovážné nám. – Dukelská – Kněžská - Karla IV. - nám. Přemysla Otakara II. - cíl

Termín: 13.10.2021 (osazení DZ č. B28 – zákaz zastavení, E13) – 23.10.2021 (termín závodu)

Zároveň bude kvůli závodu bez náhrady zrušen trh na Piaristickém náměstí.

 

Soubory ke stažení

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 23. 10. 2021.