Budějcká Thálie 2011

Thálie logo

12. ročník nesoutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Budějcká Thálie 2011 se bude konat ve dnech 12. – 20. listopadu v novém divadelním sále Divadlo U Kapličky, Husova 45 v Českých Budějovicích.

Přehlídku pořádá DS J.K.Tyl České Budějovice za finanční podpory statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje, sponzorů a ve spolupráci s JKOP v Českých Budějovicích.

Program

Program přehlídky je sestaven z představení pro dospělé a pohádek pro děti. Přehlídky se zúčastní jedenáct souborů, což představuje účast více jak sto padesáti herců a techniků z Boskovic, Brna, Libice nad Cidlinou, Jihlavy, Volyně, Homolí, Hluboké nad Vltavou a Č. Budějovic.

Dramaturgie se snaží oslovit všechny věkové kategorie – od studentů až po seniory. S věkovou diferenciací se počítá i u dětských titulů. Festivalový program nabídne autorské inscenace, komedie, osobitě upravenou klasiku a pohádky.

Převládajícím žánrem bude jako každoročně komedie v nejrůznějších podobách.

Budějcká Thálie, již dvanáctý ročník, si klade za cíl zpestřit kulturní nabídku v Českých Budějovicích, podpořit fenomén amatérského divadla a navázat na tradici předchozích ročníků.

Vstupenky je možné si zakoupit v předprodejním systému CBsystem