Budějovičáky čeká gastronomická osvěta

Pozvánka na Gourmet festival 23. až 24. září 2011Oživit město po skončení letní sezóny, pozvednout úroveň gastronomie v našem regionu a ukázat, že kvalitní gastronomie je zejména o čerstvých surovinách a kuchařském umění, chtějí organizátoři Gourmet festivalu, který se uskuteční v Českých Budějovicích 23. a 24. září, denně od 10 do 22 hodin.

Akce je určena zejména široké veřejnosti, proto se také větší část programu uskuteční přímo na ulici Dr. Stejskala. Hlavními pořadateli Gourmet festivalu jsou rodinná restaurace Vin De Café a Statutární město České Budějovice. „Chceme, aby se Gourmet festival opakoval každoročně a přispěl tak ke gastronomické osvětě široké veřejnosti. Proto program přeneseme přímo na ulici,“ vysvětluje cíl projektu jeden z organizátorů David Burian.

Radost z gastronomického festivalu má i náměstkyně primátora Ivana Popelová, která převzala nad festivalem záštitu. „Město vítá aktivity směřující ke zvyšování kvality gastronomie v Českých Budějovicích,“ poznamenala. Jako dobrý směr pro rozvoj turistického ruchu v našem městě pak festival vidí i představitelé komise pro cestovní ruch.

„Na festival přijedou předvést své umění šéfkuchaři z celé Evropy. Všichni mají zkušenosti z restaurací oceněných michelinskou hvězdou. V zastřešené restauraci přímo na ulici budou návštěvníci sledovat kuchaře přímo při práci, ale za rozumnou cenu budou moci ochutnat jejich výtvory,“ přiblížil jedno z lákadel programu festivalu druhý z bratrů Robert Burian s tím, že hosté budou moci ochutnat vždy některý z chodů, který budou šéfkuchaři připravovat také v rámci večerního degustačního programu Chef’s Menu přímo v restauraci Vin de Café.

Nepůjde však jen o ochutnávku pokrmů, ale je přichystána také široká nabídka delikates, pochutin, vín, piva, míchaných koktejlů a dalších gastronomických produktů. „V tržnici evropských a českých delikates představí dodavatelé produkty z Čech, Francie, Rakouska, Itálie, Belgie, mimo jiné sýry, šunky, uzeniny a další delikatesy. Vedle ochutnávek bude možno si tyto produkty také zakoupit,“ doplňuje další část programu David Burian.

Celodenní program zpříjemní živé kapely různých žánrů a o moderování se postarají Luboš Voráček a Ivan Vodochodský.