Budějovice mají nejlepší dotační systém

Z hlediska transparentnosti údajů o poskytovaných dotacích a grantech z městského rozpočtu, jsou České Budějovice jednoznačně nejlepším ze všech hodnocených statutárních měst. O dotacích lze na stránkách města zjistit prakticky všechny podstatné údaje. 

"Toto vynikající vysvědčení za otevřený přístup k dotacím, které každoročně odcházejí z rozpočtu, je skvělou zprávou nejen pro vedení města, ale i pro jeho občany. Komplexní srovnávací analýzu českých statutárních měst provedlo respektované sdružení Oživení. Hodnotilo jednak transparentnost údajů  o poskytovaných dotacích a současně samotná dotační pravidla," říká primátor Juraj Thoma. 

"Za nejlepší považujeme i budějovická pravidla dotačního programu, a proto byla zvolena jako příklad dobré praxe," píše se v dokumentu, který sdružení zpracovalo za podpory Fondu Otakara Motejla.

Městský dotační systém navíc dozná dalšího vylepšení. "Žádosti bude možné podávat elektronicky, což ulehčí práci jak  žadatelům, tak pracovníkům magistrátu a systém vyhodnocování žádostí  bude efektivnější," dodal primátor Juraj Thoma.

Celou analýzu najdete na webu http://www.bezkorupce.cz/statutarni-mesta-dotace-2012/