Budějovice mají nový přejezd pro cyklisty

Právě dnes byl v ulici Na Sadech vedle přechodu u Polikliniky Sever vyznačen nový přejezd pro cyklisty.

„Po letech snažení se nám konečně podařilo s Policií ČR najít shodu a řešení. V další fázi chceme ještě zprůjezdnit obousměrně pro cyklisty jednosměrný úsek Jírovcovy ulice, který na přejezd navazuje – na doporučení dopravní komise se bude nově řešit celý prostor kolem Polikliniky Sever. Připravujeme i další přejezdy, následovat bude přes silnici I/20 u Lidlu na sídlišti Vltava. V centru se cyklisté i chodci ještě letos dočkají přejezdových prahů po obvodu centra, které zlepší komfort při křížení například ulice U Černé věže nebo Karla IV.,“ poznamenala náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Na přechodu u Polikliniky Sever bylo kromě samotného vyznačení přejezdu také osazeno nové signalizační zařízení společné pro chodce i cyklisty a upravena ovládací tlačítka. Také byl prodloužen interval zelené na 8 sekund, což postačuje pro přejití celé šíře vozovky.

Cyklisté musí používat pouze přejezd, chodci přechod, po přechodu i přejezdu se chodci a cyklisté mají pohybovat vpravo ve směru chůze či jízdy.