Budějovice vběhly mezi světovou špičku!

Prestižní stříbrnou známku kvality udělila Mezinárodní asociace atletických federací organizátorům Budějovického půlmaratonu, který se tak zařadil po bok tradičních sportovních podniků v Torontu, Osace nebo Hong Kongu. Známku ve středu 6. listopadu z rukou ředitele pořádající společnosti Tempo Team Prague Carla Capalba převzal primátor Juraj Thoma.

"Pro naše město je to veliká pocta a obrovsky pozitivní je samozřejmě i marketingový dopad, na který by městský rozpočet nestačil," poznamenal s úsměvem primátor Juraj Thoma a připomenul, že už cestující na Letišti Václava Havla vítal reklamní plakát na českobudějovický běh. "Stříbrná známka je zázrak. Máme mnoho partnerů a sponzorů, ale musím velmi poděkovat městu, které nás podpořilo a ve všech ohledech vyšlo vstříc," dodal Carlo Capalbo.

Třetí ročník Budějovického půlmaratonu se uskuteční v sobotu 7. června 2014. Ale už dnes se na adrese http://www.runczech.com/srv/www/qf/cs/ramjet/eventList mohou zájemci přihlásit na jeden ze tří možných běhů - klasický, štafetový nebo 2Run půlmaraton.