Budějovický Advent je za dveřmi

 

Budějovický Advent je za dveřmi. Českobudějovické náměstí už za pár dnů zaplní dřevěné stánky s vánočními produkty, vzduch provoní horký punč a hudba s dalším bohatým programem poletí vstříc Štědrému dni.

Letos se speciálně můžete těšit i na otevřené ledové kluziště!

Kluziště bude přímo na náměstí Přemysla Otakara II a veřejnosti bude k dispozici zdarma po dobu celého adventu. Po sedmi letech se tak oblíbená vánoční kratochvíle díky finanční podpoře Skupiny ČEZ vrací do srdce města.

K vidění bude opět celá řada rukodělců přímo v otevřených řemeslných stáncích, kteří se budou střídat během celé doby adventních trhů, tak jak tomu bylo v loňských ročnících. Bude zde vidět sortiment keramika, adventní věnce, dřevěné hračky, ručně foukané sklo, vánoční svíčky, vánoční ruční dekorace a další.

Uspokojeni budou ti, co chtějí mlsat, i ti, co chtějí nakupovat vánoční dárky. K ochutnání budou připraveny speciality na grilu, sýry, smažené koblížky, langoše, bramboráky, halušky, trdelník aj., nakupovat návštěvníci můžou formičky na vánoční cukroví, dřevěné ozdoby a dekorace, vánoční ozdoby, jmelí, polštářky, koupelové soli, proutěné výrobky, bylinky, ovčí výrobky, andílky a spoustu dalšího vánočního zboží. O punčích všech vůní a receptur, medovině, malých pivovarech a dalších alko i nealko nápojích se asi ani zmiňovat nemusíme.

Letošní kulturní program bude rozhodně velmi bohatý. Vše odstartujeme tradičním rozsvícením vánočního stromu a to v sobotu 26. 11. za přítomnosti primátora města České Budějovice Jiřího Svobody. Opět se můžete těšit na Zvonkový průvod, Vránkovy koledy a přiletí samozřejmě i anděl. Velkým lákadlem bude koncert Jana Budaře a Eliščina Bandu, Marka Ztraceného, Marcely Holanové, Ivana Hlase, nebo Romana Dragouna

Velký prostor bude věnován také dětem. Neděle budou tradičně pojaté v rodinném duchu, a proto rodiče rozhodně neudělají chybu, když adventní náměstí navštíví se svými dětmi právě v neděli. Pro děti bude připraveno loutkové vystoupení, hraná pohádka nebo mobilní kino s pásmem pohádek.

Během adventu několikrát na náměstí vystoupí populární kuchař Petr Stupka. Těšte se na živé vystoupení a mnoho kulinářských dobrot.

Chybět nebude ani soutěžní program nazvaný Hodina slávy českobudějovického adventu. Soutěž je určena všem školám a uskupením v Českých Budějovicích, které předvedou svůj program na pódiu na náměstí. Na Facebooku Budějovického adventu pak naleznete hlasovací aplikaci, ve které můžete to vystoupení, které se vám nejvíce líbilo, ohodnotit svým hlasem. Na vítěze čeká finanční odměna.

Adventní nadílka je tedy opět o něco bohatší než v loňském roce.

Program najdete na webu - http://www.budejovickyadvent.cz Pravidelné informace o dění a fotografie z jednotlivých akcí poté na Facebooku  - www.facebook.com/budejovickyadvent a v mobilní aplikaci Budějovický Advent.

PROGRAM NA ROK 2016 NAJDETE V ODKAZU NÍŽE:

program