Budějovický půlmaraton se rozbíhá do čtvrtého ročníku

Stejně jako existují čtyři roční období, jsou i běžecká období. Zatímco na jaře a na podzim se objíždějí závody, v létě je čas dovolených a přes zimu se nabíhají potřebné kilometry. Podzim je i obdobím plánování závodů na příští rok a spřádáním běžeckých plánů.

Oblíbenou součástí běžeckých diářů je Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, pověstný svou rovinatou a rychlou tratí. V premiérovém ročníku v roce 2012 se jihočeskou metropolí prohnalo 1 438 běžců, rok na to jich už bylo o více než o tisícovku více a v roce 2015 se první červnovou sobotu na start postaví rovné 3 000 běžců.

Pouhé dva měsíce po otevření registrací do RunCzech běžecké ligy je zaplněna více než čtvrtina startovního pole. Chcete-li tedy mít své místo na startu Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice jisté, přihlaste se včas. Startovní čísla mizí rychle, do 10. ledna navíc můžete využít výhodnější cenu za včasnou registraci.

Startovné pro členy Českého maratonského klubu je 600 Kč pro jednotlivce, 4 000 Kč pro čtyřčlenné štafety a 1 000 Kč pro dvoučlenné štafety 2Run. Registrace jsou otevřené i na další závody RunCzech běžecké ligy 2015, tak se proběhněte karlovarskou kolonádou, barokní Olomoucí, areálem ústecké chemičky nebo po slavném Karlově mostě a poznávejte Českou republiku z běžecké perspektivy!

Přihlásíte-li se na závody na podzim, vždy hrozí, že vám start znemožní nemoc nebo jiná nepříjemná událost. Až do této chvíle existovala pouze jediná možnost, jak o své místo v závodě nepřijít, a to převod startovního čísla ze zdravotních důvodů. Na rok 2015 převod startovního čísla zcela nahradí nová služba - pojištění storna účasti.  „Všichni zájemci se mohou jednoduše pojistit při registraci, kde jim tato možnost bude nabídnuta mezi volitelnými produkty ke startovnému,” radí ředitel závodu Václav Skřivánek. Pojištění storna účasti činí 10% z ceny startovného (minimálně 55 Kč). Kompletní podmínky pojištění najdete na www.runczech.com.

Kromě pojištění storna si běžci mohou při registraci objednat oblíbená závodní trička, která budou pro rok 2015 nově ve speciálním designu RunCzech, vyrytí času na medaili, ubytování během závodu, členství v PIM Běžeckém klubu nebo o 15 % výhodnější cestu vlakem Českých drah na start.

Včasnou registrací získáte kromě jiného i větší motivaci pro podzimní a zimní přípravu. Takže přejeme hodně šťastně naběhaných kilometrů a těšíme se na setkání opět na startu Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice nebo na některém z dalších závodů RunCzech běžecké ligy 2015.