Část bývalých kasáren Františka Josefa I. získá město

O převod kasáren původně pojmenovaných po císaři a králi, později po Janu Žižkovi, projevilo zájem město. "Vloni totiž vstoupila v platnost novela zákona o přechodu některých věcí z majetku ČR do majetku obcí, a ta nám dala možnost požádat do 31. března o zařazení historického majetku na seznam nemovitostí o jejichž vydání rozhodovala Vláda ČR. Jedním z požadavků byl právě převod již třetího areálu českobudějovických kasáren do vlastnictví města. Vláda nám částečně vyhověla. Převedena bude část pozemků a nemovitostí, včetně zástavby. Celkem jde o plochu o výměře asi 7336 m²,“ informoval první náměstek pro ekonomiku a majetek města České Budějovice Miroslav Joch (ČSSD).

O samotném převodu, ale i o následných plánech využití areálu musí  rozhodnout zastupitelstvo, které bude na toto téma hovořit v listopadu. Souhlasné prohlášení o převodu majetku s ministerstvem obrany by pak mělo být signováno koncem roku. 

V současnosti město úspěšně rozvíjí areál bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech. "Na základě zpracovaných projektů z evropských i národních fondů jsme dokázali  zajistit demolici chátrajících budov, budují se tam nové inženýrské sítě a brzy bude zahájena realizace volnočasového areálu s parkem. Zbývající pozemky se prodávají developerům, kteří uvažují o výstavbě bytových domů a jeden privátní subjekt by rád v lokalitě vybudoval seniorský dům,“ přibližuje náměstek.