Částečná uzavírka Litvínovického mostu v Mánesově ulici ztíží dopravu

 

Z důvodu nutných stavebních úprav bude v termínu od 17. 4. od 7.00 hodin do 18. 7. 2016 omezený provoz na mostě přes řeku Vltavu v Mánesově ulici.  Investorem této akce je Jihočeský kraj. Ve směru jízdy od Českého Krumlova bude pro osobní i nákladní dopravu úplně uzavřen nájezd ze silnice I/3. Jízda bude umožněna pouze autobusům veřejné dopravy a složkám integrovaného záchranného systému. Veškerá doprava bude v tomto směru vedena po silnici I/3 po levém břehu Vltavy až ke světelné křižovatce u Dlouhého mostu, kde bude umožněn vjezd do centra vozidlům o okamžité hmotnosti do 6t. Vozidla těžší budou pokračovat v přímém směru až k mimoúrovňové křižovatce na sídlišti Vltava, kudy povede objízdná trasa, a dále ulicí Strakonická, Nádražní, Mánesova a Lidická třída.

Na Litvínovickém mostě bude doprava zúžena pouze do dvou jízdních pruhů a z důvodu dodržení stavebních technologií tam bude zákaz vjezdu vozidlům, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje 7,5t. Pro zajištění rozptýlení vzniklého dopravního zatížení silnice I/3 bude vyznačena objízdná trasa i přes obec Včelná, čímž bude zajištěn příjezd do Českých Budějovic po Lidické třídě.

Dopravní opatření jsou nevyhnutelná pro zajištění maximální bezpečnosti a plynulosti silničního provozu po dobu provádění nezbytných stavebních úprav. „Dopravní komplikace pravděpodobně nastanou, protože jde o velmi frekventovanou komunikaci. Řidiči se musejí obrnit trpělivostí, a to už od 17. dubna , kdy budou práce zahájeny. Podle předpokladů by měly trvat asi sto dní. Je třeba zdůraznit, že mostní závěry jsou v havarijním stavu a je nutná jejich výměna,“ připomíná hlavní důvod částečné uzavírky náměstek primátora František Konečný.

Ke stažení (ZIP balíček): Dopravně inženýrská opatření