České Budějovice dostanou kulatou známku k 750 letům

 

Dobrou zprávou pro českobudějovické patrioty a filatelisty je oznámení data prodeje kulatých poštovních známek. „Známky byly vydány 9. září a začnou se prodávat 11. listopadu. Jsou na nich vyobrazeny dominanty města, ať už zaniklé, nebo ještě existující. Kolorované perokresby jsou dílem českobudějovického umělce Jaroslava Martínka, který jako předlohu použil perokresby Friedricha Blumentritta,“ říká autor nápadu Milan Binder.

Slavnostní představení známky veřejnosti bude 11.11. v 11 hodin v obřadní síni radnice. „Zájemci mohou přijít i do informačního centra radnice, kde bude pracovnice pošty od 12.00 do 17.00 hodin razítkovat tiskoviny příležitostním razítkem zhotoveným právě a jen pro tento účel,“ zve primátor Jiří Svoboda. V dalších dnech, a to 12. a 13.listopadu, bude stejné razítko k dispozici v obchodě s tiskovinami na hlavní poště.

V prodeji bude současně také pamětní list a obálky pro odesílání a archivaci tiskových listů. „Známky vycházejí jako můj příspěvek k oslavám 750. výročí založení našeho překrásného města v nákladu 750 tiskových listů,“ dodal Milan Binder.

Podrobnější informace na www.milanbinder.cz