České Budějovice hostí Krále vín České republiky 2013

KRÁL VÍN České republiky, vinařský projekt, jehož základem je největší soutěž tuzemských vín u nás, uspořádá pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice, pana Mgr. Juraje Thomy, veřejnou degustaci 300 nejlepších vín letošního ročníku, včetně absolutního vítěze, tedy KRÁLE VÍN České republiky 2013 a všech vítězů jednotlivých kategorií, na akci s názvem KRÁLOVSKÝ KOŠT. Uskuteční se 11. října 2013, od 18:00 do 23:00 hodin v Clarion Congress Hotelu na Pražské třídě.

V letošním ročníku KRÁLE VÍN České republiky soutěžilo 850 tuzemských vín. Dvě nejvýznamnější ocenění získala vinařství sídlící ve Znojemské vinařské podoblasti nedaleko Znojma - absolutním šampionem – KRÁLEM VÍN České republiky 2013 – se stal Ryzlink rýnský 2011, pozdní sběr z VINAŘSTVÍ LAHOFER a cenu za nejlepší kolekci 6 nejlépe ohodnocených vín získalo vinařství AMPELOS.

David Tomáš, spoluorganizátor vinařské projektu KRÁL VÍN ČR vysvětluje, co návštěvníky čeká: „Každý, kdo si koupí vstupenku, buď v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č.2, nebo přímo u vstupu na KRÁLOVSKÝ KOŠT v Clarion Congress Hotelu , dostane 5 hodin ničím neomezeného času na ochutnávání 300 nejlepších vín, kromě toho, čeká návštěvníky bohaté občerstvení a jako bonbónek prodejní výstava originálních grafik známého českého výtvarníka, grafika a ilustrátora, pana Jiřího Slívy. Věřím, že si řada návštěvníků některou z jeho grafik koupí, zvlášť když si uvědomíme, že říjen není daleko od vánočního stromku a taková originální grafika s vinařskou tématikou může být krásným dárkem. A každému, kdo na Královský košt přijde, nadělíme dárek i my – při odchodu dostane zbrusu novou knížku KRÁL VÍN České republiky 2013.“

Podrobné informace na www.kralvin.cz.