České Budějovice opět ožijí běháním

Už po šesté se v centru města sejdou davy běžců a fanoušků, aby si užily Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Tento ročník stále většího závodu se poběží v sobotu 3. června 2017.  Na startovní čáru se postaví 3 500 běžců.

Pro běžce, kteří budějovický závod absolvovali loni, neskýtá trať žádné překvapení. „Díky tomu, že loňský rok se nová trať osvědčila, tak nebylo potřeba ji měnit. Účastníci poběží historickým centrem města, parkem a i překrásným nábřežím podél Vltavy. Pár míst budou závodníci probíhat dokonce několikrát a právě na těchto bodech je očekávána velká podpora od fanoušků,“ říká technický manažer závodu Tomáš Coufal. Trať také nabízí běžcům kontakt s elitní skupinou. Tím vytváří lepší sportovní atmosféru a napomáhá k lepším výkonům.

Trasa závodu samozřejmě odpovídá veškerým atletickým regulím a je pro všechny běžce bezpečná. „Dnes už na všech našich tratích nedochází k dobíhání běžců. Nestane se, že elitní atlet předežene posledního běžce, což je zásadní,“ doplňuje Coufal.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice má mezi ostatními závody RunCzech běžecké ligy výsadní postavení v zastoupení lokálních běžců. Více než 40% účastníků je z Jižních Čech, a to vytváří společně s dm rodinným během ojedinělou atmosféru závodu.

Organizátoři závodu spolupracují i s místními charitativními organizacemi. Díky tomu mají závodníci možnost se do závodu registrovat skrze ně a tím přispět na fungování dané charitativní organizace.

Registrace jsou otevřené, ale kapacita se plní rychle. Zajistěte si své místo na startu včas a poběžte s námi 3. června Mattoni 1/2Maraton České Budějovice! Více informací na www.runczech.com.