České Budějovice se 6. 6. 2015 rozběhnou v přímém přenosu

Přestože se letos Mattoni 1/2Maraton České Budějovice poběží již počtvrté, zažije hned dvě premiéry. Poprvé se poběží na nové trase, poprvé se bude závod vysílat v online přímém přenosu. Třítisícový dav vystartuje na 21,0975 km dlouhou trať v 19 hodin, přímý přenos na www.runczech.com začne o čtvrt hodiny dříve.
Pro letošní ročník se pořadatelům podařilo obhájit stříbrnou známku kvality IAAF, pro příští rok by rádi dosáhli na známku zlatou. Právě přímý přenos je významným krokem k zisku tohoto prestižního ocenění. “Půlmaraton si až doposud mohli užít jen běžci a fanoušci, kteří se na závod do Českých Budějovic přijeli podívat. Díky přímému přenosu si ho budou moci užít diváci z celého světa i ti, kdo v sobotu v Českých Budějovicích být nemohou,“ těší se prezident organizačního výboru Carlo Capalbo. „Díky běhání navíc i lidé za hranicemi republiky poznají další krásné české město,“ dodává Capalbo. „Přímý přenos je také jeden z hlavních předpokladů pro zisk zlaté známky kvality, která by České Budějovice dostala mezi světovou elitu měst pořádajících vytrvalostní běhy. A České Budějovice by si to rozhodně zasloužily.“
Závodem diváky provede komentátor Tomáš Klement a moderátor Jiří Kalemba, který divákům zprostředkuje zážitky na trati. Na půlmaraton se kromě elitních světových atletů chystá také 3 000 půlmaratonců. Mezi nimi budou i motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi. Ti se chystají na svůj první půlmaraton, stejně jako bývalá Miss ČR Lucie Křížková. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice si nenechají ujít ani zkušení vytrvalci Jan Pirk a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Ten si letos poprvé vyzkouší roli vodiče na tempo dvě hodiny deset minut.
Kromě nich mohou diváci v přímém přenosu sledovat na trati také populárního moderátora běžecké show Fast Foot Jacoba Bína s reportérem behani.sport.cz Liborem Kalousem. Řada zajímavých hostů se vystřídá i v živém studiu moderátora Honzy Tuny, které bude zpestřením přímého přenosu.
K závodu je vytvořena speciální internetová stránka maraton.sport.cz, na které diváci uvidí přímý přenos. Stránka je doplněna o interaktivní mapu závodu a on-line přepis aktuálního dění. Diváci mohou závod komentovat také prostřednictvím Facebooku a Twitteru pod hashtagem #CBhalf. Anglickou verzí pro zahraniční diváky provede známý anglický novinář Andy Edwards. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice startuje v sobotu 6. června v 19 hodin. Přímý přenos začíná o čtvrt hodiny dříve.
Více informací k závodu najdete také na www.runczech.com.


Foto zdroj: www.runczech.com