Českobudějovické náměstí zpestří vědecké fotografie

 

I běžní lidé budou moci proniknout do tajů vědy. Umožní jim to výstava obřích fotografií, která zpestří českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Výstavu s příznačným názvem „Věda na vaší straně“ budou moci lidé na náměstí zhlédnout od 18. do 31. října.

Unikátní výstavu připravuje ve čtyřech českých městech Akademie věd ČR. Zájemci tak budou moci zhlédnout velkoformátové fotografie, představující úspěchy českých vědců, postupně v Praze, Brně, Olomouci a Českých Budějovicích. „Výstava má veřejnosti představit to, co obvykle vidí jen vědci. Díla budou vystavena na patnácti velkých plakátech, dokladujících významné bádání některých ústavů Akademie věd ČR. Všechny fotografie jsou navíc poutavé a divácky zajímavé,“ řekl kurátor výstavy Leoš Kopecký. Obří snímky o velikosti dva krát dva a půl metru jsou podle něho zajímavé i svou barevností a tvary.

Návštěvníci výstavy, která pomůže obarvit podzim v jižních Čechách, se mohou těšit například na dokumentaci kmenové buňky, molekuly hydrogelu nebo třeba detail nárazu vodního proudu na lopatku turbíny. K vidění bude i virus HIV v krvi. Putovní výstava má přilákat pozornost lidí, kteří obvykle s vědeckou prací nepřijdou do styku.

Těšíme se na Vaši návštěvu