Českobudějovický primátor navštívil Samson

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda si společně se svým náměstkem Františkem Konečným prohlédli prostory pivovaru Samson. Oba kladně hodnotili, že díky investicím AB InBev roste ve městě podnik, který má velké ambice.

Návštěvu šéfa českobudějovické radnice uvítal také generální ředitel pivovaru Daniel Dřevikovský. “Chceme s vedením města spolupracovat, máme městu co nabídnout,” zdůraznil Dřevikovský. Primátor Jiří Svoboda ocenil modernizovanou výrobu v pivovaru, jehož kořeny sahají až do roku 1795.

Současná finanční injekce AB InBev by měla dosáhnout přibližně 380 milionů korun. “Je to největší investice do Samsonu od privatizace na začátku 90. let, to nám umožní výrazně zvýšit roční produkci piva,” zdůraznil Dřevikovský. Nyní dosahuje Samson zhruba 90 tisíc hektolitrů. Po investicích by měla produkce atakovat hranici 400 tisíc hektolitrů. Nejvíce prostředků šlo do modernizace strojovny, nádob na kvašení a zrání piva, přetlačných tanků na filtrované pivo, nové filtrační linky, kvasného hospodářství, sanitační stanice, skladu hotových výrobků a nového tunelového pastéru. „Víc než čtyřnásobné zvýšení produkce bude znamenat i rostoucí zájem o technicky kvalifikované pracovníky,“ uvedl primátor Svoboda. Na setkání se diskutovalo také o tom, že by se v blízké době mohla v Samsonu začít vařit i jiná piva a mohlo by dojít k významnému rozšíření sortimentu.

AB InBev patří k největším světovým pivním koncernům operujícím v padesáti zemích světa. Značky, které sdružuje, znají spotřebitelé ve více než stovce zemí na světě. Mezi nejznámější patří Stella Artois, Corona, Budweiser či Foster´s. Česká republika, jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení.