Den dětí s Dopravním podnikem nabídne historické jízdy zdarma

První červnový den bude v budějovické městské hromadné dopravě tak trochu návratem do historie. Nejen děti dostanou ke svému svátku od Dopravního podniku dárek v podobě bezplatných okružních jízd historickými vozy – autobusem Škoda 706 RTO a trolejbusem Škoda 9Tr.

Jízdy pro veřejnost budou probíhat od 8:30 do 17:00 hodin, první spoj vyjíždí ze zastávky Mariánské náměstí (směr centrum) v 8:30 hodin další pak každých 30 minut, poslední odjezd je v 16:30.

Autobus pojede v trase „Mariánské náměstí – U Zelené ratolesti – Výstaviště – U Parku – U Výměníku – Vltava-střed – Voříškův Dvůr – Strakonická-Möbelix – U Trojice – Družba-IGY – Mariánské náměstí“.

Trasa trolejbusu bude „Mariánské náměstí – Poliklinika Sever – Senovážné nám.-pošta – Nádraží – Skuherského – Palackého nám. – Jírovcova – Družba-IGY – Mariánské náměstí“.  Na Mariánském náměstí bude umožněn vzájemný přestup mezi autobusem a trolejbusem. Nástup a výstup je možný ve všech zastávkách na trase.

Jízdní řády obou historických vozů najdete na stránkách dopravního podniku.

„Touto akcí navazujeme na loňský rok, kdy jsme jízdy historických vozidel ke dni dětí uspořádali poprvé. Je to hezký zážitek nejen pro pamětníky starých autobusů a trolejbusů, ale také pro děti, kterým tak chceme udělat radost a ukázat jim, jak se dříve cestovalo,“ vysvětluje ředitel Dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.