Den dětí v azylovém domě Filia

Letošní oslavy Mezinárodního dne dětí probíhají oproti předchozím letům spíše v komorní formě. Koronavirová epidemie omezila konání veřejných akcí s účastí většího počtu lidí.

V azylovém domě pro ženy Filia v Českých Budějovicích se přesto důvod k oslavě našel. Maminky s dětmi obdržely od sponzorů, kterými byla Jednota České Budějovice a Plzeňský Prazdroj, šeky na nákup dárků pro děti. Náměstek primátora Viktor Vojtko popřál maminkám i zaměstnancům azylového domu pevné zdraví a mnoho štěstí a věnoval domu k užívání notebook pro starší školní děti.

„Nouzový stav a uzavření škol ukázali nutnost přizpůsobit se domácí výuce dětí pomocí online prostředí. Zatímco ve většině rodin jsou už počítače běžně dětmi užívané, v sociálně slabších rodinách samoživitelek je to téměř nedostupný nástroj. Proto bych vyzval i ostatní občany, kdo můžete věnovat třeba i starší funkční počítač nebo notebook, který by ještě mohl sloužit starším žákům k domácí výuce, věnujte jej dětem v sociálních zařízeních města. Vaše nabídky můžete posílat na adresu: kubesoval@c-budejovice.cz. Předem za tyto dary děkujeme,“ vyzval náměstek Vojtko.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 2. 6. 2020.