Divadlo z podtatranské oblasti opět v Č. Budějovicích

V rámci Dnů slovenské kultury v Č. Budějovicích se představí Divadlo Commedia Poprad. V sobotu 15.2. 2014 odehraje dvě představení. Pro dětského diváka přiveze oblíbenou slovenskou pohádku „Janko Hraško“ a večer rozehraje klasické dílo světové dramatické tvorby „Zkrocení zlé ženy“ v komorní a výrazně komediální úpravě.

Za uplynulých 45 let své bohaté činnosti odehrálo Divadlo Commedia Poprad více jak 5 000 představení. Struktura a mentalita členů Divadla Commedia inklinuje ke komediálnímu žánru, čímž si soubor získal široký okruh vděčných diváků, ale i zástupci profesionální obce na Slovensku vyzdvihují skutečnost, že jednotlivé inscenace nikdy nepodlehly nízkému vkusu diváků. Právě naopak, přiměly je zamyslet se nad vážným myšlenkovým poselstvím, které jednotlivé tituly přinášely. Amatérské Divadlo Commedia z Popradu získalo velké množství ocenění za herectví, dramaturgii, scénografii a režii. Inscenace her „Malka“ v roce 2005 (na motivy novely F. Švantnera) a „Neprebudený“ (autor M. Kukučín) v roce 2013 reprezentovaly Slovensko na Světovém divadelním festivalu v Monaku. Od roku 1972 vede soubor režisér a herec Vlado Benko, jehož prioritami jsou dramaturgie a herectví. Soubor pod jeho vedením zaujme svojí hravostí, lidovou poetikou a osobitým humorem. Více o souboru na www.commedia.sk.

Obě představení se uskuteční v Divadle U Kapličky, Husova 45 v Č. Budějovicích (více na www.cbsystem.cz) díky spolupráci Statutárního města Č. Budějovice, DS J.K.Tyl Č. Budějovice o.s. a JčKOP v Č. Budějovicích. 


 

15.2. 2014, 15.00, v Divadle U Kapličky, Husova 45, Č. Budějovice; Pavel Uher "Janko Hraško"

Janko Hraško

Janko Hraško je jedna z nejoblíbenějších pohádkových postaviček v dějinách slovenského dětského divadla. Přišel na svět, aby pomohl svým rodičům proti bídě a i když je maličký jako hrášek, šikovností, vtipem a smyslem pro spravedlnost si velmi rychle získá dětského diváka. Ten mu začne fandit, když přelstí zlé lupiče, pyšného hraběte, ba i kohouta, který hlídá zlatý poklad na střeše hraběcího zámku....

Režie: Vlado Benko

DS Commedia Poprad, Slovenská republika

15.2. 2014, 19.00, v Divadle U Kapličky, Husova 45, Č. Budějovice; W. Shakespeare - Vlado Benko "Zkrocení zlé ženy"

Zkrocení zlé ženy

Nádherná komedie pro čtyři účinkující. Klasické dílo světové dramatické tvorby v komorní a výrazně komediální úpravě.

Režie: Vlado Benko

DS Commedia Poprad, Slovenská republika