Dobrovolníci jsou vítáni, MŠ Nerudova se zavírá

Od středy 14. října 2020 zprovoznil magistrát linku sociální pomoci, na které pracovnice zprostředkovávají pomoc nebo poskytují důležité informace zvláště seniorům nebo zdravotně postiženým občanům. Linka 702 168 593 slouží v pracovní dny od 8 do 16 hodin.

„Nejčastěji se na nás obracejí občané, kteří nemají žádné blízké osoby nebo příbuzné, jež by jim pomohli zejména s nákupy potravin a léků, když jim to zdravotní stav nebo karanténa nedovolí. Ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA budeme opět koordinovat tuto činnost, kterou nyní při druhé vlně epidemie nabízí ve městě méně organizací. Vyzýváme proto dobrovolníky, aby pomohli těmto lidem organizovaně přes ADRU. Další výzva směřuje na občany, aby byli pozorní a zajímali se o potřeby svých sousedů, osamělých a zdravotně postižených občanů, zda nepotřebují pomoc,“ zdůraznil Viktor Vojtko, náměstek primátora pro školství a sociální oblast

Městem zřizované mateřské školy zůstávají v současnosti v provozu. Výjimkou je MŠ Nerudova, která bude od pondělí 26. října z personálních důvodů v důsledku karanténnních opatření uzavřena. „Apeluji spolu s řediteli mateřských škol na rodiče, aby zvážili potřebu umisťování svých dětí do školek, pokud to nutně nepotřebují pro výkon své profese či z jiných naléhavých důvodů. Je nutné snížit riziko nákazy mezi dětmi i zaměstnanci na minimum, protože nárůst pozitivních osob ve městě je značný,“ uvedl Viktor Vojtko.

 

Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 23. 10. 2020.