Dohodu k otáčku torpéduje majitel sousedních pozemků

Hned několika trestných činů se měli dopustit „vedoucí pracovníci“ krajského úřadu a budějovické radnice při přípravě architektonické soutěže na novou podobu otáčivého hlediště. Vyplývá to z policejní žádosti o součinnost, kterou jsem obdržel ve středu 12. února.

Připomeňme, že povinnost uspořádat tuto soutěž byla výsledkem složité dohody, ke které v říjnu 2011 dospěli zástupci ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Jihočeského kraje, Českého Krumlova, Českých Budějovic a Jihočeského divadla.

Před několika dny se na policii obrátil pan Jiří Faltus s přesvědčením, že příprava architektonické soutěže je v rozporu se zákonem o státní památkové péči a v rozporu s rozhodnutím ministerstva kultury z roku 1992.

Obrátit se na policii kvůli podezření ze spáchání trestného činu je povinností každého člověka. V tomto případě tak však činí někdo, kdo městu Český Krumlov dlouhodobě neúspěšně nabízí umístění nové točny na svém pozemku, a to přesto, že to stávající územní plán Českého Krumlova nedovoluje.

Jediným - a možná i chtěným - výsledkem počínajícího policejního vyšetřování tak může být pouze definitivní konec otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Pochybuji totiž, že v dnešní době kriminalizace všeho a všech bude některý politik či úředník ochoten riskovat své trestní stíhání a zažívat možná i mnohaleté nepříjemné vyšetřování policií.
 
 

Juraj Thoma (HOPB),
primátor Českých Budějovic