Encyklopedie se dočkala rozšíření

V pondělí 17. července bude v  Turistickém informačním centru v budově historické radnice na náměstí Přemysla Otakara II. pokřtěno druhé,  rozšířené vydání Encyklopedie Českých Budějovic.

Publikace je o 100 stran bohatší a veškerá data jsou aktualizována k 31. prosinci 2005, tedy symbolicky k 740. výročí založení jihočeské metropole. „S rozšířením jsme přišli po úspěchu první edice z roku 1999, kdy byl náklad pěti tisíc výtisků rozebrán během několika týdnů. V publikaci nyní přibyly desítky hesel zajímavých a populárních osobností, významných průmyslových a obchodních firem i obcí,“ představil novou encyklopedii náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (ODS).

Zdůraznil, že při sestavování rozšířeného vydání byly zohledněny také náměty a připomínky čtenářů. V knize tak lidé naleznou i praktický rejstřík místních názvů, jmenný rejstřík a velkou mapu Českých Budějovic s územním plánem města na rubu.

Encyklopedie má nyní 672 stran a přes 1 300 abecedně řazených hesel. Publikaci zdobí na 1 700 ilustrací, tabulek, nebo map. Na tvorbě knihy se podílelo na 100 autorů. „Encyklopedie je určená všem, kteří se zajímají o město, v němž žijí, nebo k němu mají nějaký vztah. Své nezastupitelné místo má i v cestovním ruchu nebo při propagaci Českých Budějovic,“ dodal náměstek Thoma.

Druhé, rozšířené a doplněné vydání  encyklopedie připravilo vydavatelství Nebe, s. r. o. a statutární město České Budějovice za finanční podpory společností 1. JVS, a. s. a Teplárna České Budějovice, a. s.

Publikace bude k dostání 17. a 18. července pouze v Turistickém informačním centru v budově historické radnice a od 19. července u všech knihkupců.