Evropský den bez aut po českobudějovicku

 

            O tom, že absence automobilové dopravy může přinést člověku i jisté výhody, by měl veřejnost přesvědčit Evropský den bez aut. Letos se uskuteční ve středu 22. září a město České Budějovice  se k němu připojí již po deváté.

            Sled soutěží, zábavy a poučení pro děti i dospělé se tentokrát uskuteční pod společným heslem „Prodluž si život, buď aktivní!“. Výhradně chodcům tak bude patřit centrální historické náměstí Přemysla Otakara II., které bude od 8,00 do 14,00 hodin pro všechny automobily zcela uzavřeno. Bohatý program, který připravuje Magistrát města České Budějovice s Centrem ekologické a globální výchovy Cassiopeia však bude pokračovat až do 18. hodiny.

            Účastníci Evropského dne bez aut se v Českých Budějovicích mají na co těšit. Například  občanské sdružení Rosa uspořádá na náměstí Ekotrh, Dopravní podnik města ČB představí nízkopodlažní autobus a Zdravotní ústav vůz Horiba na měření imisí, výtvarný ateliér TVOR ve spolupráci s Gallileo production vytvoří s návštěvníky “vlastní cestu přes náměstí“. Chybět tu nebudou také Besip, prodejna a servis CykloJiřička s poradenstvím, Mateřské centrum Máj s dětským koutkem, Mapcentrum a malování s kaprem Jakubem, Energy centre s kvízem pro děti i dospělé a rovněž Dům dětí a mládeže, občanské sdružení Robinsoni a Cassiopeia se soutěžemi a motivačními programy pro děti s odměnami.