Herny zmizí z okolí škol

Českobudějovičtí zastupitelé na svém včerejším zasedání schválili novou obecně závaznou vyhlášku o stanovení míst a času, ve kterém je povoleno provozovat výherní hrací přístroje.

„Do včerejšího dne pro území města platila vyhláška z prosince 2009, která obsahovala celkem 106 míst, na kterých lze provozovat výherní hrací přístroje. Novelizací této vyhlášky a snížením počtu těchto míst ze 106 na 63 plní současná radniční koalice Občanů pro Budějovice, ČSSD a TOP 09 další ze svých programových priorit,“ připomíná primátor Juraj Thoma.

„Z celkem 43 vyškrtnutých míst se jedná o 17 provozoven, jejichž provozovatelé již nepožádali o vydání dalšího povolení k provozu, a dále o 26 heren, které se nacházejí ve vzdálenosti kratší než 100 metrů od mateřských, základních či středních škol na území města,“ upřesnil první náměstek primátora Miroslav Joch.

Město České Budějovice ani žádná jiná obec nemá v současné době pravomoc regulovat počet jiného typu hazardních her, například videoloterijních terminálů. Povolení k jejich provozování vydává ministerstvo financí. „My ale doufáme, že v rámci povolovacího řízení se ministerští úředníci města zeptají, zda je místo, ve kterém by se videoloterijní terminál měl nově provozovat, uvedeno v dnes schválené obecně závazné vyhlášce. A v případě, že provozovna na seznamu uvedena nebude, ministerstvo povolení nevydá,“ dodává primátor Juraj Thoma.