Hokej po českobudějovicku

Smutný příběh českobudějovického hokeje zatím na šťastný konec nevidí... Když ve středu minulý týden městská rada projednala návrh HC Mountfield na výpověď smlouvy o pronájmu Budvar arény a dohodu přijala, vypadalo to na alespoň trochu důstojný konec poněkud smutného příběhu extraligového hokeje. Také jsme rozhodli, že ze dvou skupin, které přišly s úmyslem hrát tady hokej na úrovni první ligy, podpoříme pronájmem stadionu projekt CB hokej 2013, s.r.o., tedy skupinu bývalých hokejistů kolem Radka Bělohlava, Stanislava Bednaříka, Romana Turka či Petra Sailera. Podle mého názoru jde těmto hokejistům primárně o českobudějovický hokej, a právě proto mně osobně jejich projekt připadá sympatičtější a čitelnější. 

Pokud by toto byla tečka za celým příběhem, mohlo by se mluvit o důstojném konci. Jenže v pondělí poslal právník HC Mountfield zpětvzetí ukončení smluvního vztahu dohodou. Tento krok znamená, že v platnosti zůstává pouze výpověď ze strany města. Dlouhé výpovědní lhůty v podstatě umožňují HC Mountfieldu, respektive skupině, která bude držet akcie této společnosti, uplatňovat práva přednostního pronájmu Budvar arény na dvanáct měsíců. Takto nastavené parametry smlouvy byly dány městem jako vyjádření podpory českobudějovickému hokeji a nyní se tato vstřícnost obrátila proti nám. Osobně se domnívám, že zvolený postup už nemá pranic společného se sportem a o fair play už nemůže být ani řeč. Na základě naší právní analýzy jsme nenašli důvody pro okamžitou výpověď smlouvy ze strany města. Pokud tedy nedojde k ukončení nájemního vztahu dohodou, budeme muset čekat dlouhých dvanáct měsíců... 

Bez zázemí městského hokejového stadionu CB hokej 2013 nedokáže rozehrát první, a dokonce ani druhou ligu. Osobně mu ale vyjadřuji maximální podporu. Nedovedu si představit, že bych se nechal dotlačit nestandardními kroky k podpoře jiného projektu. Do úvahy připadá i možnost, abychom tento patový stav využili k potřebným renovačním akcím a pro sezonu 2013/2014 přistoupili k potřebné úpravě dilatace na první ledové ploše, odpadových kanálů v šatnách a dalším nutným opravám, které jsou po desetiletém provozu od rekonstrukce nutné udělat. 

Miroslav Joch (ČSSD)
1. náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města České Budějovice