Hokej se v Budějovicích hrát bude!

Od září se s největší pravděpodobností v Českých Budějovicích bude hrát první hokejová liga. Dobrá zpráva pro fanoušky hokeje zní, že HC Mountfield potvrdil městu odstoupení od smlouvy o pronájmu Budvar arény. Sportovní zařízení, příspěvková organizace města České Budějovice, se totiž dohodlo s HC Mountfield na odkupu vybavení, které si pořídil do Budvar arény.

Zároveň CB hokej 2013 Radka Bělohlava podepsal smlouvu o převzetí Caskova HC Motor, a to i s prvoligovou licencí. Přestože k faktickému převzetí ještě nedošlo, rozhodl se HC Mountfiled vyjít vstříc panu Bělohlavovi a jít nad rámec smlouvy, což znamená uvolnit zimní stadion. Hokejisté se totiž potřebují připravovat na novou prvoligovou sezonu. Potřebné zázemí by měli mít k dispozici už od čtvrtka 15. srpna.

Zároveň dojde i k předání zařízení na tisk permanentek, které je sice v majetku města, ale HC Mountfield přistoupil na dohodu o výpovědi smlouvy. Původně měla tato smlouva výpovědní lhůtu dva roky. Fanoušci tak brzy budou moci nákupem permanentek podpořit úsilí Radka Bělohlava o záchranu českobudějovického hokeje.

Miroslav Joch (ČSSD)
1. náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města České Budějovice