Hudební večery na náměstí

Start hudebních večerů se ve čtvrtek 24. července nebývale zdařil. Děkujeme za účast a můžete směle pokračovat v letní hudební náladě koncertem v úterý 29.7. od 19.00 hodin, kdy poprvé v tomto cyklu na náměstí Přemysla Otakara II. zazní tóny a rytmy zahraničních umělců – repertoár argentinských hudebníků v čele s Mariel Martínez představuje různé odnože tanga pocházející především z předměstí Buenos Aires v době začátků 20. století.

Mariel Martínez se narodila v jihoamerickém městě Buenos Aires, kde prožila i první léta svého života. Poté se přestěhovala do Madridu a záhy sevelmi známou a jednou z nejslavnějších zpěvaček v Evropě. Zpěvačka se inspiruje syrovým životem svého rodného města, které bývá nazýváno kolébkou argentinského tanga. Nejčerstvější novinkou je, že byla 4. července nominována na cenu Premios Gardel 2014 v kategorii Nejlepší zpěvačka tanga. Tuto nominaci si vysloužila díky výkonu na loňském albu Esos Otros Tangos. Pro všechny příznivce latinskoamerických rytmů - výzva veliká!
 
 

Hudební večery uskutečňují za každého počasí, v případě jeho nepřízně, koncerty proběhnou na radničním nádvoří. Pro větší pohodlí doporučujeme divákům přinést si vlastní sezení (deky, karimatky apod.). Koncerty si ovšem lze vychutnat i z některé ze zahradních restaurací na náměstí každé úterý a čtvrtek v době od 19 do 21 hodin. V letošním roce se koncerty pod širým nebem uskuteční již od konce července a budou pokračovat po celý měsíc v srpnu. A na co se návštěvníci mohou těšit? Zejména na vystoupení bluesových, folkových, country, rockových kapel, na své si přijdou i milovníci jazzové a hardrockové hudby. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční na radničním nádvoří. Změna programu vyhrazena.
 

 
  
 
 


 
 

KOMPLETNÍ PROGRAM HUDEBNÍCH VEČERŮ NA NÁMĚSTÍ (podrobnosti na InBudejovice.cz)

vždy od 19:00 hodin

24.07.
Kaplan's Friends Blues Band
– vystoupení bluesové kapely

29.07.
Mariel Martínez & La Porteňa Tango Trío
- argentinští hudebníci žijící ve Španělsku představí různé odnože tanga především z počátku 20. století

31.07.
Groovin´ High
– vystoupení jazz-swingového kvintetu

05.08.
Black Bottom – hudba 30. let minulého století

07.08.
Flám
– vystoupení folkrockové kapely

12.08.
Tarapaca jazz
– vystoupení jazz-rockové kapely

14.08.
Gama CB
– vystoupení instrumentální beatové kapely

19.08.
Weekend
– vystoupení country kapely

21.08.
Bonsai č. 3
– vystoupení folkové skupiny

26.08.
jazZÍKAspol
– vystoupení zábavné jazzové kapely

28.08.
Fellows "in the Purple Time“
– vystoupení legendární hardrockové kapely