Jarní trhy začínají už ve čtvrtek

Na blížící se jaro upozorní letošní třídenní trhy na náměstí Přemysla Otakara II., které začnou ve čtvrtek 21. března a potrvají do soboty. Představí se tady desítky prodejců tradičních českých výrobků a řemeslníků s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou. Ke koupi budou velikonoční perníky, trdelníky, valašské frgále, víno, medovina, domácí uzeniny a sýry.

"Nejmenší návštěvníci si mohou pochutnat na sladkém dárku od velikonočního kuřete, které se bude na náměstí pohybovat celé tři dny a zahrát si o ceny s klaunem Hugem, obřím mužem na chůdách nebo vyzkoušet jednu z her centra BezBot," říká náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Na trzích se budou prezentovat i charitativní akce různých sdružení. "Pro návštěvníky trhů jsou připraveny celkem čtyři hudební vystoupení. Ve čtvrtek 21.3. od 15 do 17 hodin vystoupí Venkovská dudácká muzika Bedrník, v pátek od 15 do 17 hodin Rebels country music a v sobotu 23.3. si připravila vystoupení hudební škola Yamaha a  od 14 do 16 hodin pak Malá dechovka B Quintett," dodává náměstkyně.