Jaro v Borovanech a pozvání na Velikonoční inspiraci v klášteře

Jarní Borovany

Jaro v Borovanech

Jaro v Borovanech

Velikonoční inspirace v borovanském klášteře

Víkend před Velikonocemi 12. – 13. dubna zveme k návštěvě prelatury borovanského kláštera (tzv. zámku), kde je připravený pestrý kulturní program pro děti i dospělé. Výstava kraslic a ručních prací členek místního Klubu tradic je letos obohacena o sbírky starých panenek, nově zde vystavuje jarní květinová aranžmá SOŠ zahradnická z Českých Budějovic.
Ukázky aranžování předvedou učitelé odborného výcviku v sobotu odpoledne od 13 do 15 hodin. Děti si mohou zkusit upéct tradiční velikonoční jidáše nebo ptáčky, zdobit kraslice horkým voskem, v sobotu do 15 hodin mohou děti i dospělí zkusit techniku plstění z ovčí vlny.
Sobotní program zakončí v 17 hodin koncert „Mandolína v baroku“ v Malovaném sále – na mandolínu hraje A. Postl, dále účinkuje Smyčcový kvartet komorního orchestru Colegium Musicum Budvicense. Nedělní dopoledne patří dětem – pohádku Medvíďata jim v 10 hodin zahraje divadélko LUK v kinosále. Premiéru bude mít nová venkovní pec v zahradě u mateřského centra v Podzámčí, kde se bude od 13 hodin prodávat pečivo v ní upečené.
Chybět nebude prodej velikonočního pečiva (mazance, perníčky…) Klubu tradic, kraslic a také jarních květinových aranžmá. Všichni jsou srdečně zváni – otevřeno je po oba dva dny od 9 do 17 hodin.

Plakát